REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Znamy datę premiery 11. sezonu Z Archiwum X. Pojawi się szybciej, niż przewidywano

To będzie drugi wielki powrót tego serialu. Poprzedni, w formie 10. sezonu niespecjalnie się udał. Oczekiwania ze strony fanów są więc bardzo wysokie. A my wiemy już kiedy odbędzie się premiera 11. sezonu.

16.11.2017
13:10
Z Archiwum X 11 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Jestem wielkim, wielkim fanem Z Archiwum X. Uważam – i nie tylko ja – ten serial za jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji wszech czasów. Tym smutniej oglądało mi się wznowienie po latach. Miniserial, jaki został nie tak dawno wyemitowany okazał się popłuczynami i skokiem na kasę (oraz nostalgię) fanów takich jak ja. Bez wątpienia miał swoje momenty, a fani – w tym ja – wręcz na siłę doszukiwali się pozytywów. Prawda jednak jest taka, że fabuła się nie kleiła, a narracja i montaż, pisząc kolokwialnie, leżały i kwiczały.

Chris Carter, twórca serialu, rzekomo wziął sobie uwagi fanów do serca. A że miniserial zgromadził bardzo liczną publiczność przed telewizorami nie było żadnego problemu ze znalezieniem budżetu na 11. sezon. Czy będzie lepszy? Mam wielkie obawy. Ale na pewno czekam, jako fan, z olbrzymią niecierpliwością. I wiem już kiedy zostanie zaspokojona.

11. sezon Z Archiwum X pojawi się 3 stycznia 2018 roku. To właśnie tego dnia odbędzie się premiera pierwszego odcinka.

Z Archiwum X 11 sezon data premiery class="wp-image-109609"
Z Archiwum X 11 sezon data premiery

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany przez amerykańską telewizję FOX już 3 stycznia 2018 roku. To znacznie wcześniej niż się spodziewano: prognozowano, że serial zadebiutuje w okolicach lutego. W głównych rolach ponownie ujrzymy Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Nie zabraknie też starych znajomych: udział w produkcji potwierdzili między innymi Mitch Pileggi, Annabeth Gish, Robbie Amell, Lauren Ambrose, Karin Konoval, Barbara Hershey, Haley Joel Osment i sam William B. Davis.

Nowy sezon promowany jest hasłem: „Prawda nigdy jeszcze nie była tak blisko”. To sugeruje, że w 11. sezonie zostanie wyjawiona jakaś tajemnica. Trudno jednak zgadywać jaka, choć gdybym był hazardzistą spodziewałbym się, że potomek Muldera i Scully – co sugerował 10. sezon i zwiastuny jedenastego – odegra jakąś znaczącą rolę.

REKLAMA

No i nie zapominajmy o jednej, bardzo ekscytującej perspektywie. W starym sezonie widmo kolonizacji Ziemi przez obcych było przerażającą, acz dość odległą przyszłością. Nowe odcinki sugerują, ze kolonizacja rozpocznie się lada chwila. Czy faktycznie wątek tajemnicy i konspiracji zostanie zastąpiony otwartym oporem ludzkości przed jawną już inwazją kosmitów? Wątpię, bo nie wierzę by serial dostał taki budżet. Z drugiej jednak strony… to byłoby bardzo, bardzo ciekawe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA