REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Arcydzieło polskiej animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta” dostępne dziś i jutro na MOJEeKINO.pl

Podczas tegorocznego 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złote Lwy ku zaskoczeniu części widzów przyznano animowanej produkcji „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Realizowany 14 lat projekt będzie można zobaczyć dziś i jutro online w ramach Animafest Gdańsk 2020. W jaki sposób?

28.12.2020
13:41
zabij to i wyjedź z tego miasta
REKLAMA
REKLAMA

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to film animowany dla dorosłych widzów w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego. Prace nad pełnometrażową produkcją trwały aż 14 lat, a sam projekt wyróżnia się niezwykle ciekawą i osobistą historią. Główny bohater filmu powraca pamięcią do przeszłości swojej i kraju, tworząc z nich niejako osobną krainę, gdzie jego bliscy wciąż żyją. W ten sposób widzowie otrzymują opowieść o zmieniającej się Polsce: dzieciństwie w czasach PRL-u, dorastaniu w okresie transformacji i późniejszej dorosłości.

Rozmach fabuły w połączeniu z jej intymnością oraz jakością samej animacji sprawiły, że jury 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pod przewodnictwem Lecha Majewskiego uznało „Zabij to i wyjedź z tego miasto” za film godny otrzymania Złotych Lwów. Niemały wpływ na tę decyzję miała też zapewne obsada produkcji, w której głosów użyczyli m.in. Krystyna Janda, Marek Kondrat, Andrzej Wajda, Małgorzata Kożuchowska, Gustaw Holoubek, Barbara Krafftówna, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska i Anna Dymna.

Film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” będzie można obejrzeć przedpremierowo na MOJEeKINO.pl w ramach Animafest Gdańsk 2020.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych odbędzie się już po raz szósty, a możliwość obejrzenia arcydzieła Wilczyńskiego jest jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu. Będzie to możliwe przez dwa dni (28 i 29 grudnia) za sprawą platformy VOD, MOJEeKINO.pl. Pokazy filmu odbędą się w godzinach 15:00-22:00 i zostaną udostępnione tylko i wyłącznie dla widzów na terytorium Polski.

REKLAMA

Bilet w cenie 18 zł można nabyć na stronie internetowej festiwalu. Liczba wejściówek jest ograniczona, a sprzedaż wystartuje na dwie godziny przed pierwszym pokazem. Dlatego warto nabyć bilety jak najszybciej, póki jest to jeszcze możliwe.

Kinowa premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” została zapowiedziana na 22 stycznia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA