REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix prezentuje obsadę nowego polskiego serialu. „Zachowaj spokój” spodoba się fanom „W głębi lasu”

„Zachowaj spokój” jest nową, po „W głębi lasu”, polską adaptacją powieści Harlana Cobena, za którą odpowiada Netflix. Serwis ujawnił obsadę i pierwsze szczegóły serialu.

02.07.2021
11:20
zachowaj spokój harlan coben netflix serial
REKLAMA

Poczytny twórca kryminałów, Harlan Coben, jakiś czas temu podpisał z Netfliksem pięcioletnią umowę na czternaście wspólnych projektów. Pisarz już wcześniej udzielał konsultacji twórcom kilku produkcji, które później odniosły sukces; biorąc ten fakt pod uwagę, włodarze serwisu dostrzegli szansę na dobry interes w adaptowaniu jego bestsellerowych powieści.

Książki Cobena najlepiej sprzedają się poza granicami USA (jego prozę przetłumaczono na 43 języki), wobec czego postawiono na produkcje międzynarodowe. Zresztą, Amerykanie coraz częściej zwracają uwagę na tytuły zagraniczne, choć jeszcze kilka lat temu jak ognia unikali seriali z napisami.

REKLAMA
zachowaj spokój harlan coben netflix serial class="wp-image-1746658"
Netflix

W czerwcu 2020 roku premierę miała pierwsza polska adaptacja cobenowskiej prozy: „W głębi lasu”, serial niepozbawiony wad, broniący się jednak realizacją, aktorstwem i klimatem. W marcu tego roku dowiedzieliśmy się, że Bartosz Konopka (który pracował również przy poprzednim miniserialu) i Michał Gazda wyreżyserują sześcioodcinkową produkcję pt. „Zachowaj spokój”. Jego akcja będzie rozgrywać się na pewnym zamożnym osiedlu, gdzie lokalna społeczność (pozostająca ze sobą w bliskich relacjach) wiedzie spokojne życie.

Zniknięcie osiemnastoletniego Adama sprawi, że po cały ten spokój zostanie zrujnowany. Wzrośnie poczucie zagrożenia, a zaniepokojeni rodzice zrobią wszystko, by chronić swoje dzieci, które – u progu dorosłości – postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Produkcja zapowiadana jest jako dynamiczny i pełen zwrotów akcji thriller. Co ciekawe, choć nie będzie on kontynuacją „W głębi lasu”, to pokaże dalsze losy kilku bohaterów znanych z tamtej miniserii. I wiemy już, których.

Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w Zachowaj spokój i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji „W głębi lasu”

– skomentował Coben.

Poznaliśmy członków obsady serialu „Zachowaj spokój”.

Główne role (małżeństwo, Annę i Michała Barczyków) zagrają Magdalena Boczarska i Leszek Lichota. To ich syn, Adam, zniknie bez śladu. Adama sportretuje Krzysztof Oleksyn, którego niedługo zobaczymy „Rojst '97”. W serialu wystąpią również Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, a także aktorzy młodego pokolenia: Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa.

Do swoich ról z „W głębi lasu” powrócą Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, którzy wcielali się w głównych bohaterów tamtej produkcji: Laurę Goldsztajn i Pawła Kopińskiego.

REKLAMA
zachowaj spokój harlan coben netflix serial class="wp-image-1746655"
Netflix

Premiera serialu „Zachowaj spokój” na Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA