REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zamilska i Nosowska w techno duecie. Posłuchaj nowej wersji "Jeśli wiesz co chcę powiedzieć"

Na takie duety czeka polska scena muzyczna. Zamilska i Nosowska w utworze Jeśli wiesz co chcę powiedzieć to prawdopodobnie jedna z najlepszych rzeczy, jaką dzisiaj usłyszycie.

19.07.2018
17:31
zamilska i nosowska
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli uważacie, że nie lubicie techno, to nigdy nie słuchaliście Zamilskiej. Ta artystka rok temu - a trzy lata po wydaniu swojej pierwszej płyty - podbiła moje serce. Od razu zakochałam się w jej muzyce i żałowałam, że tak późno ją odkryłam. Jej dwa albumy Untune i Undone to czysta poezja w elektronicznym wydaniu. A Nosowska, sami wiecie. Można ponarzekać na jej książkę, co też pewne środowiska uczyniły, ale talentu i dorobku odmówić jej nie można. To ikona polskiej alternatywy.

Te dwie panie, urocze skądinąd w moim przekonaniu, postanowiły nagrać razem kawałek. I wyszło im to znakomicie.

Jeśli wiesz co chcę powiedzieć to utwór Nosowskiej, który znalazł się na jej albumie puk puk z 1996 roku. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, możemy posłuchać go w zupełnie innej aranżacji. Ta niezwykła kolaboracja to wynik muzycznego projektu T-Mobile Electronic Beats "Powroty".

REKLAMA

Już niebawem będzie można Zamilskiej i Nosowskiej także posłuchać razem na żywo.

Obie artystki wystąpią na festiwalu muzycznym Dwa Brzegi. Koncert Nosowskiej z gościnnym udziałem Zamilskiej odbędzie się 28 lipca 2018 roku o godz. 21:00 na zamku w Kazimierzu Dolnym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA