REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zapadł wyrok w sprawie księdza z filmu „Zabawa w chowanego”. Internauci pytają, dlaczego taki niski

Zapadł wyrok w sprawie Arkadiusza H. — księdza, który był antybohaterem filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Internauci mają jednak wątpliwości co do jego wysokości.

08.03.2021
14:18
Wyrok w sprawie księdza z filmu braci Sekielskich Zabawa w chowanego
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jako społeczeństwo możemy się nie lubić, możemy kłócić się o wszystko i przerzucać się obelgami z osobami, które mają inny światopogląd niż nasz. W jednej sprawie zawsze była jednak zgoda. Każdego, kto dopuści się molestowania nieletnich, należy ukarać. Dlatego tak mocno wszyscy przeżywaliśmy dokumenty braci Sekielskich o pedofili w polskim kościele. Oczywiście nie zabrakło też słów krytyki, że przecież księża nie są jedyną grupą zawodową, w jakiej znajdują się takie „zgniłe jabłka”, ale co do samej potrzeby ścigania takich przestępców, nikt nie miał zastrzeżeń.

W „Zabawie w chowanego”, która ukazała się w maju minionego roku, bracia Sekielscy przedstawiają historię trzech braci, będących w dzieciństwie wykorzystywanymi przez jednego księdza.

Prokuratura rejonowa w Pleszewie zarzuciła mu, że między 1998 a 2000 rokiem z powziętym z góry zamiarem dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na 10-letnim wówczas Bartłomieju P.. Duchowny Arkadiusz H. przyznał się do zarzucanych mu czynów i nawet wyraził skruchę. Dzisiaj zapadł wyrok w jego sprawie.

Arkadiusz H. został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia i 10-letni zakaz pracy z dziećmi. Powinniśmy się cieszyć, że sprawa skończyła się wyrokiem skazującym, ale internauci podnoszą kwestię jego charakteru. W komentarzach pod postem Tomasza Sekielskiego pytają, dlaczego jest taki łagodny.

Kpina.
Za takie świństwo 30 lat i to ciężkich fizycznych robót a nie 3 lata na koszt podatnika i w celi z ogrzewaniem.

Zera ktoś nie dopisał do liczby w wyroku.

o kilka lat za mało i druga sprawa to kilka lat za późno taki wyrok. Rozwiązać kościelne zbiegowiska i wszystkich pedofilów w sukienkach pozamykać na długie lata do pierdla bez utrzymywania za pieniądze podatnika — czytamy w komentarzach.

Nie zabrakło też słów pochwał dla braci Sekielskich za przedstawienie szerokiej publiczności całej sprawy:

REKLAMA

Panie Tomku, to duża zasługa Sekielskich! Chociaz to absolutnie nie powinien być koniec, czas na rozliczenie tych, którzy kryli systemowo przestępców.

I chociażby dlatego warto robić takie filmy.

Dziękujemy za wspaniałą robotę!

Bez wątpienia film braci Sekielskich i publiczne oburzenie na zachowanie księdza oraz kryjący go system przyczyniła się do decyzji sądu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA