REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Tenet” jednak z premierą sierpniu, ale lipiec w kinach oraz na VOD zapowiada się bardzo filmowo

W lipcu kino będzie dosłownie letnie. Wielkie widowiska (w zawrotnej liczbie dwóch) zobaczymy (przy pomyślnych wiatrach) w sierpniu, natomiast lipiec upłynie nam pod znakiem filmów ze średniej półki, ale za to takich, które mogą pozytywnie zaskoczyć. Do tego telewizja i VOD nadal mają silne karty w dłoniach.

01.07.2020
8:25
Zapowiedzi filmowe na lipiec 2020 - co obejrzeć w tv, kinach i VOD?
REKLAMA
REKLAMA

Lipiec 2020 – premiery filmowe:

Zaginiona dziewczyna – od 3 lipca w kinach

Szykuje się niemała gratka dla fanów japońskiego kina. W „Zaginionej dziewczynie” poznajemy Ichiko, która pracuje jako domowa pielęgniarka zajmując się ciężko chorymi bądź sparaliżowanymi ludźmi. Podczas pobytu w domu chorej na raka kobiety w tajemniczych okolicznościach znika jedna z jej wnuczek…

Kraina lodu 2 – od 5 lipca w HBO GO

Sequel bodaj największego animowanego fenomenu XXI wieku. „Kraina lodu 2” nie ma w sobie tyle mocy i magii co „jedynka”, ale to nadal wyborne kino familijne, które z przyjemnością można oglądać o każdej porze dnia i roku.

Na topie – od 10 lipca w kinach

Latem zapotrzebowanie na komedie muzyczne jest większe niż kiedykolwiek, tak więc twórcy filmu „Na topie” wstrzelili się idealnie. Film opowiada o perypetiach gwiazdy muzycznej oraz jej asystentki. „Na topie” został wyprodukowany przez ludzi odpowiedzialnych m.in. za „Dziennik Bridget Jones”, a w rolach głównych zobaczymy Dakotę Johnson oraz Tracee Ellis Ross (córkę Diany Ross).

The Old Guard – od 10 lipca na Netfliksie

Charlize Theron powraca do roli superheroiny. Po klapie „Aeon Flux” 15 lat temu tym razem aktorka próbuje swoich sił we współpracy z Netfliksem. „The Old Guard” to opowieść o nieśmiertelnych najemnikach zdolnych wyleczyć się z każdego zadanego im obrażenia. Czyżby szykowała się współczesna odpowiedź na „Nieśmiertelnego” w wersji z bohaterką?

Nieobliczalny – od 10 lipca w kinach

Trzymajmy kciuki za to, by przynajmniej ten film nie miał już przesuwanej daty premiery, bo na obecną chwilą to jedyna w miarę widowiskowa lipcowa premiera kinowa lipca. Tytułowym „Nieobliczalnym” jest człowiek, grany przez Russella Crowe’a, który rozpoczyna szaleńczy i pełen złości pościg za bogu ducha winną kobietą.

Pokemon: Detektyw Pikachu – od 12 lipca w HBO GO

Jak dotąd najlepszy film na podstawie gry wideo, jaki kiedykolwiek powstał. Brzmi dumnie, choć jak uświadomimy sobie, że wcześniejsze adaptacje gier to w większości pomyłki, szacunek maleje. Bo „Detektyw Pikachu” to zaledwie poprawna filmowa przygoda. Ale to wystarcza, by się dobrze bawić, szczególnie jeśli jesteście fanami kieszonkowych stworków.

Godzilla II: Król potworów – od 19 lipca w HBO GO

Wprawdzie nie tak udana jak jej poprzednik z 2014 roku, „Godzilla II: Król potworów” daje nam to co, obiecuje, czyli potężne widowisko z ogromnymi stworami w centrum uwagi. Oprócz Godzilli zobaczymy w nim także Gidorah oraz Rodana.

Polowanie – od 24 lipca w kinach

Jeden z bardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich miesięcy, głównie ze względu na kontekst społeczny. Bohaterowie „Polowania” budzą się nagle z dala od swoich domostw zmuszeni do tego, by polować na innych ludzi. Ten opis fabuły mówi chyba wystarczająco dużo.

xAbo: Ksiądz Boniecki – od 24 lipca w kinach

REKLAMA

Filozof-outsajder polskiego Kościoła w końcu doczekał się swojego filmowego portretu. „xAbo: Ksiądz Boniecki” to jednak nie tyle dokument, co wyprawa w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Bez względu na nasze zaplecze filozoficzne bądź wyznawaną wiarę.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA