REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Joker”, „Na rauszu” i „Elegia dla bidoków” – te filmy musicie zobaczyć w listopadzie

Nie ilość się liczy, a jakość. Listopad 2020 nie uraczy nas ogromną liczbą premierowych ciekawych produkcji filmowych zarówno w kinach jak i w streamingu, ale za to praktycznie każda z nich zapowiada się co najmniej interesująco.

29.10.2020
9:26
Kadr z filmu Joker
REKLAMA
REKLAMA

Zapowiedzi filmowe listopad 2020 – te filmy musicie zobaczyć:

Zew krwi – od 7 listopada w CANAL+

Han Solo na emeryturze? Nie, to tylko Harrison Ford w kolejnej roli. Tym razem wciela się on w Johna Thorntona, który zaprzyjaźnia się z psem o imieniu Buck w czasach gorączki złota pod koniec XIX wieku w północno-zachodniej Kanadzie. Film, będący jedną z najnowszych aktorskich produkcji Disneya, jest adaptacją znanej powieści Jacka Londona.

Życie przed sobą – od 13 listopada w Netfliksie

Przed nami wielki powrót legendy światowego kina. W filmie „Życie przed sobą” zagra bowiem dawno niewidziana na ekranach Sophia Loren. Co ciekawe, film wyreżyserował jej syn, Edoardo Ponti. Produkcja opowiadać będzie o starszej kobiecie, polskiej Żydówce ocalałej z Holokaustu, która zaprzyjaźnia się z 12-letnim chłopcem pochodzenia arabskiego o imieniu Momo.

Joker – od 15 listopada w HBO

Jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat, który nie tylko stał się wielkim przebojem kasowym, ale też stał się symbolem nastrojów społecznych, niejako przepowiadając to, co dzieje się obecnie w 2020 roku. Fenomenalna rola Joaquina Phoenixa i świetna reżyseria Todda Philipsa dała światu, może niekoniecznie potrzebne, origin story kultowego superłotra Jokera, w formie bliskiej „Taksówkarzowi” i społecznie zaangażowanych filmów z lat 70. Mocna rzecz.

Jeszcze jest czas – od 20 listopada w kinach

Reżyserski debiut aktora Viggo Mortensena, z nim samym w roli głównej. Wciela się on w homoseksualnego mężczyznę, którego homofobiczny ojciec (szykuje się oscarowa rola Lance’a Henriksena), cierpiący na demencję, zmuszony jest zamieszkać z nim i jego partnerem pod jednym dachem.

Elegia dla bidoków – od 24 listopada w Netfliksie

Niewykluczone, że jest to jeden z kandydatów Netfliksa do przyszłorocznych Oscarów. Oparty na bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem film „Elegia dla bidoków” przygląda się trzem pokoleniom białych Amerykanów z nizin społecznych. W rolach głównych zobaczymy, zapowiadający się na genialny duet aktorski, Amy Adams i Glenn Close. Reżyseruje też nie byle kto, bo Ron Howard.

Kronika świąteczna: Część druga – od 25 listopada w Netfliksie

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie Kurt Russell to najlepszy święty Mikołaj, jakie można było oglądać na dużym bądź małym ekranie. Choć oglądając kultowe filmy akcji i przygodowe z lat 80. z nim w roli głównej nigdy nie przypuszczałem, że i do roli Mikołaja będzie tak dobrze pasował. Ale poza tym, „Kronika świąteczna 2” zapowiada się na przyjemne familijne kino, w sam raz na nadchodzące święta.

Na rauszu – od 27 listopada w kinach

REKLAMA

Mads Mikkelsen to od lat jednoosobowy gwarant jakości, a tym razem ponownie połączył on siły z Thomasem Vinterbergem (zrobili razem wcześniej kapitalne „Polowanie”). Temat „Na rauszu” jest dość… ciekawy. Opowiada on o grupce nauczycieli, którzy próbują sprawdzić na sobie teorię mówiącą o tym, że podtrzymywanie organizmu w stanie ciągłego lekkiego upojenia alkoholowego jest w stanie zbawiennie wpłynąć na naszą egzystencję, postrzeganie świata i otwarty umysł.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA