REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Zapomnijcie o „Nic się nie stało”. HBO zrobi serial na podstawie „Zatoki świń”

Sylwester Latkowski wraz z TVP chciał przedstawić proceder molestowania młodych dziewczyn w sopockim klubie Zatoka Sztuki. „Nic się nie stało” nie wyszło najlepiej, ale ta historia nie jest jeszcze stracona teraz prawa do ekranizacji książki o aferze wykupiło HBO.

28.05.2021
22:12
nic się nie stało tvp
REKLAMA

Po oburzeniu społecznym, jakie wywołało „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich, TVP postanowiło odwrócić naszą uwagę od pedofilii w polskim Kościele katolickim. Według zapowiedzi publicznego nadawcy „Nic się nie stało” miało być prawdziwą bombą. Miało ujawnić pedofilię w środowisku celebrytów. Wyszedł jednak nie wypał. Reżyser dokumentu zamiast dowodów wybrał niezbyt przekonujące insynuacje. Sylwester Latkowski nie podał nic, czego byśmy jeszcze nie wiedzieli na temat afery w sopockiej Zatoce Sztuki.

A przecież materiał na dobry dokument tam ciągle był, tylko Latkowski z uporem maniaka prześlizgiwał się po każdym interesującym wątku. Być może niedługo uda nam się zapomnieć niesmak wywołany „Nic się nie stało”. Jak podaje Press, HBO zakupiło bowiem prawa do ekranizacji książki „Zatoka świń”.

REKLAMA

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night. Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy „Krystka”, łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą Zatoki kryją się potwory

- tak przedstawiała książkę Agora.

HBO zrobi serial na podstawie „Zatoka świń”

„Zatoka świń” to reportaż o procederze molestowania młodych dziewczyn w sopockim klubie Zatoka Sztuki. Po tragicznej, samobójczej śmierci nastoletniej Anaid, aresztowano jej prześladowcę, a Polska usłyszała o innych ofiarach przestępczej działalności.

REKLAMA

I chociaż zakup praw do ekranizacji książki został potwierdzony przez jej współautora Piotra Głuchowskiego, to nie znamy żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej adaptacji. Wszystko stoi pod znakiem zapytania i według nieoficjalnych informacji na podstawie „Zatoki świń” ma powstać serial. Pewni możemy być jedynie, że będzie on zdecydowanie lepszy i bardziej poruszający niż „Nic się nie stało”.

Stacja HBO dobrze bowiem wie, jak podchodzić do tak trudnych i kontrowersyjnych tematów. Zaangażowani w powstawanie kolejnych dokumentów twórcy, zawsze przedstawiają swoje historie w sposób iście poruszający, a ich filmy i seriale pozostają z widzami jeszcze długo po seansie. Przykładem może być niedawny serial dokumentalny „Allen kontra Farrow” czy chociażby nieco starsze „Leaving Neverland”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA