REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zdjęcia do sequela "Avatara" ruszą w przyszłym roku

Dokładnie w październiku 2014, jeśli wierzyć słowom Sama Worthingtona, który podał tę datę w wywiadzie udzielonym australijskiemu radiu NovaFM, padnie pierwszy klaps na planie drugiej części "Avatara". 

21.10.2013
11:47
Zdjęcia do sequela „Avatara” ruszą w przyszłym roku
REKLAMA

Worthington to aktor, który w "Avatarze" wcielił się w postać Jake'a Sully'ego. Wskazany przez niego termin nie uzyskał jeszcze oficjalnego potwierdzenia, jednak brzmi dość prawdopodobnie. Data premiery sequela zapowiedziana jest na grudzień 2016, a z wywiadu wynika jeszcze, że jego scenariusz został już praktycznie w całości napisany przez Jamesa Camerona. Przy okazji wyszło też na jaw, że kolejne części - trzy, a nie dwie, jak początkowo zapowiadano - kręcone będą równocześnie. Nad scenariuszami do nich z Cameronem współpracują Josh Friedman, Rich Jaffa, Amanda Silver oraz Shane Salerno.

REKLAMA

Światowa premiera pierwszego "Avatara" odbyła się 25 grudnia 2009 roku. Wczesna wersja scenariusza doń powstała już w 1995, jednak jego realizacja nie była wówczas możliwa. Zdjęcia do filmu trwały 8 miesięcy, a jego postprodukcja - dwa lata. "Avatar" jest najbardziej dochodowym filmem w dziejach i pierwszym, którego zarobki przekroczyły 2 miliardy dolarów. Pierwszy miliard został osiągnięty w ciągu 17 dni. Jego budżet wyniósł "raptem" 237 milionów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA