REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwsze zdjęcia z „Żeby nie było śladów”. To nowy film Jana P. Matuszyńskiego, twórcy „Ostatniej rodziny”

Właśnie skończyły się zdjęcia do filmu na podstawie wątków z głośnego reportażu Cezarego Łazarewicza. „Żeby nie było śladów” pojawi się w kinach dopiero w przyszłym roku, ale pierwsze fotografie z produkcji już pojawiły się w sieci.

16.11.2020
16:56
zeby nie bylo sladow film
REKLAMA
REKLAMA

Sprawą Grzegorza Przemyka w latach 80. ubiegłego wieku żyła cała Polska. W 1983 roku młody poeta świętował ze znajomymi zdaną maturę, po czym został zatrzymany przez milicjantów. Nie miał przy sobie dokumentów, więc funkcjonariusze zabrali go na najbliższy komisariat, gdzie został brutalnie pobity. W wyniku poniesionych zmarł po dwóch dniach, a władze zaangażowały cały aparat państwowy, aby winni jego śmierci nie ponieśli żadnych konsekwencji. O całej sytuacji przypomniał kilka lat temu Cezary Łazarewicz w reportażu „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Książka zdobyła nagrodę Nike.

Pierwsze zdjęcia z „Żeby nie było śladów

Od lipca w Warszawie i na Śląsku trwały zdjęcia do filmu opartego na wątkach z reportażu Łazarewicza. Okres produkcji „Żeby nie było śladów” właśnie dobiegł końca i w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z nadchodzącego tytułu.

W rolę Grzegorza Przemyka wciela się Mateusz Górski. Prócz niego na ekranie zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Sandrę Korzeniak, Jacka Braciaka, Agnieszkę Grochowską, Roberta Więckiewicza, Aleksandrę Konieczną, Adama Bobika i Tomasza Kota. Zapowiada się prawdziwa kinowa uczta, a prócz doborowej obsady, zapewniają to nazwiska twórców.

REKLAMA

Reżyserią zajął się wielokrotnie nagradzany za „Ostatnią rodzinę” Jan P. Matuszyński. W projekcie biorą też udział producenci „Bożego Ciała” Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA