REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

„Zenek” królem Walentynek? Pierwszy teaser i plakat filmu biograficznego o Zenonie Martyniuku

Zenek”, film biograficzny o życiu i działalności Zenona Martyniuka, szykowany jest na hit Walentynek 2020. Tak przynajmniej wynika z pierwszych oficjalnych materiałów promocyjnych, które właśnie trafiły do sieci.

23.12.2019
18:33
Zenek - plakat filmu o Zenku Martyniuku
REKLAMA
REKLAMA

Film powstaje pod okiem reżysera Jana Hryniaka. Twórca odpowiedzialny za film i serial „Trick” oraz kilka odcinków serialu „Czas Honoru - Powstanie”, opowie historię początków kariery Zenona Martyniuka. Od czasów jego pierwszych występów z zespołami Akord i Centrum na początku lat 80. ubiegłego wieku, aż po teraźniejszość i ponowny wzrost popularności artysty.

Scenariusz napisała Marta Hryniak, a produkcja, wedle pierwszych opisów fabuły, ma opowiedzieć też o całym środowisku muzyków disco polo przełomu lat 80. i 90. Coś, jak film „Disco Polo”, tylko z prawdziwymi bohaterami.

W sieci właśnie pojawiła się pierwsza zapowiedź wideo nadchodzącego projektu oraz premierowy plakat.

Plakat przywodzi na myśl poster do filmu „Bohemian Rhapsody”, który otrzymał w tym roku cztery Oscary.

Zenek - plakat filmu class="wp-image-359904"

Przypomnijmy, że pierwsze informacje o projekcie pojawiły się w październiku zeszłego roku. Wtedy do roli tytułowej typowani byli Antoni Królikowski, Dawid Ogrodnik i Jacek Braciak.

Finalnie, wedle informacji castingowych rolę dorosłego Zenona Martyniuka otrzymał Krzysztof Czeczot.

Aktor, znany z ról w serialu „BrzydUla”, „Ucho Prezesa” czy „Czas Honoru - Powstanie” oraz występów w filmach Wojciecha Smarzowskiego i Patryka Vegi, nie będzie jedynym bohaterem projektu.

REKLAMA

W młodszą wersję artysty wcieli się Jakub Zając, młody aktor, który pojawił się już w serialach „Belfer”, „Ojciec Mateusz”, czy w filmie Jagody Szelc „Monument”. W filmie zobaczymy także Klarę Bielawkę, Karola Dziubę i Jana Frycza.

Film „Zenek” trafi do polskich kin 14 lutego 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA