REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Zimna wojna” pierwszy raz w telewizji. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć film

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, nasz tegoroczny kandydat do Oscara, po raz pierwszy w polskiej telewizji. Już dziś o 20.00 na Canal+.

25.05.2019
17:00
zimna wojna tv gdzie obejrzeć
REKLAMA
REKLAMA

Niemal równo rok po światowej i polskiej premierze filmu „Zimną wojnę” będzie można zobaczyć na małym ekranie. O obrazie Pawła Pawlikowskiego zrobiło się głośno już po pierwszych pokazach na prestiżowym Festiwalu w Cannes, skąd reżyser wrócił z laurem za reżyserię. Film następnie pojawił się na polskich i światowych ekranach, zewsząd zgarniając pozytywne recenzje, co poskutkowało także nominacją do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wygrana przypadła wprawdzie „Romie” Alfonso Cuaróna, ale w oczach wielu to właśnie film Polaka był „tą lepszą czarno-białą historią”.

Film opowiada burzliwe losy pary rozdzielonej przez system i połączonej ponownie przez miłość, która nie zna granic. Joanna Kulig i Tomasz Kot jako dwójka artystów szukających miejsca, w którym ich twórczość może zakwitnąć.

Pięknie sfilmowany film wywołuje w widzu poczucie melancholii.

Produkcję nominowano do ponad 50 różnych nagród, z czego aż 25 udało się wygrać. Najważniejszym laurem, przypieczętowującym wysoki artystyczny poziom dzieła jest nominacja do Oscara. Nie warto jednak zapominać o 7 Złotych Orłach Polskiej Akademii Filmowej, trzech Złotych Lwach Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni czy aż pięciu nagrodach Europejskiej Nagrody Filmowej.

REKLAMA

„Zimna wojna” dostępna będzie na antenie Canal+ dziś wieczorem (25 maja) o 20:00.

Już teraz niecierpliwi mogą obejrzeć ją legalnie na portalu VOD.pl. Film dostępny jest także w bibliotekach VOD większości dostawców sieci kablowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA