REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kim był Marszałek, zanim stał się marszałkiem? Już dziś obejrzycie serial Ziuk. Młody Piłsudski na TVP 1

Jeśli szukacie jakiegoś sposobu, aby świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w domowym zaciszu, to być może znaleźliśmy idealną propozycję dla was. Serial Ziuk. Młody Piłsudski opowie wam już dziś o tym, kim był Józef Piłsudski, zanim stał się jedną z najważniejszych postaci współczesnej historii Polski.

11.11.2018
11:00
Ziuk. Młody Piłsudski
REKLAMA
REKLAMA

Myśląc o Józefie Piłsudskim, wielu z nas zapewne ma przed oczami mocno zbudowanego mężczyznę w sile wieku z sumiastym wąsem i w wojskowym płaszczu. Jednak zanim Piłsudski stał się marszałkiem i Naczelnikiem Państwa, był młodym chłopakiem o wielkich ambicjach i marzeniach.

Historia, którą opowiada serial Ziuk. Młody Piłsudski dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. 19-letni Józef Piłsudski zostaje oskarżony o spiskowanie przeciwko caratowi. Jego karą ma być pięcioletnie zesłanie na Syberię. Ramy czasowe produkcji ustalone są między 1881, a 1908 rokiem. Poznajemy więc marszałka przez pierwszych 27 lat jego dorosłego życia. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

serial tvp class="wp-image-219542"
na zdjęciu Grzegorz Otrębski

W tytułowej roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy Grzegorza Otrębskiego. Pozostałe postaci zagrali między innymi Ewa Wencel, Ewa Ziętek, Jan Englert, Marek Kalita, Urszula Grabowska i Bronisław Sebastian Cybulski. Reżyserem produkcji jest Jarosław Marszewski.

REKLAMA

Ziuk. Młody Piłsudski to serial, który został stworzony z myślą o uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski. Stąd też data premiery pierwszego odcinka, który zobaczymy już dziś w dwóch porach emisji – 17:20 oraz 22:15 na antenie TVP1. Niestety na dalsze odcinki przyjdzie widzom jeszcze trochę poczekać, jako że produkcja wejdzie na stałe do ramówki stacji w 2019 roku. Pierwszy sezon ma się składać z 13 odcinków.

Serial Ziuk. Młody Piłsudski obejrzycie już dziś o 17:20 i 22:15 na antenie TVP 1.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA