REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Premiera serialu „Młody Piłsudski" już dzisiaj. Sprawdź, gdzie obejrzeć

Przy okazji święta odzyskania niepodległości, czyli dzisiaj, 11 listopada, TVP przygotowało specjalną niespodziankę, premierowy odcinek serialu „Młody Piłsudski".

11.11.2019
18:00
serial tvp
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Młody Piłsudski" rozpoczyna się w 1887 roku, gdy przyszły Marszałek zostaje aresztowany. Zarzucano mu udział w spisku na życie cara. Bohater nie ma wtedy jeszcze nawet 20 lat. Założeniem serii jest doprowadzenie do momentu, gdy Józef Piłsudski przeprowadza tzw. akcję pod Bezdanami, czyli napad na rosyjski pociąg pocztowy przewożący pieniądze. Serial przeprowadzi nas więc przez ten bardzo burzliwy okres w życiu bohatera.

Serial „Młody Piłsudski"  liczy 13 odcinków.

W roli tytułowej zobaczymy  Grzegorza Otrębskiego. Aktor grał między innymi w obrazie „Po prostu przyjaźń” i w „Śpiewającym obrusiku”. W obsadzie pojawią się również Sebastian Cybulski, Ewa Wencel, Marek Kalita, Urszula Grabowska, Tomasz Leszczyński.

Reżyserem serialu jest Jarosław Marszewski, który pracował za kamerą m. in. przy serialu „Klan”, „Na kocią łapę” czy „Komisja morderstw”. Scenariusz przygotowali Jarosław Sokół i Ewa Wencel.

Kiedy premiera serialu „Młody Piłsudski"?

Premierowy odcinek serialu zobaczycie w TVP1 dzisiaj, to jest 11 listopada 2019 roku o godzinie 20:20.

REKLAMA

Warto przypomnieć, że Józef Piłsudski w tym roku pojawił się w dwóch odrębnych produkcjach. W obrazie zatytułowanym „Piłsudski” w Ziuka wcielił się Borys Szyc. W „Legionach” sportretował go Jan Frycz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA