REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Youtuberka skonsumowała nietoperze przed kamerą. Grozi jej odsiadka

Ta influencerka nie może tłumaczyć się jak Ozzy Osbourne, który był przekonany, że odgryza głowę gumowej zabawce. Po tym, jak opublikowała wideo, na którym je zupę z objętymi ochroną nietoperzami, kobiecie grozi pięć lat więzienia.

18.11.2022
14:02
zjadła nietoperze film youtube influencerka asmr tajlandia pandemia
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Choć problematyczne wideo zostało już usunięte z głównego kanału, w sieci nic nie ginie - materiał został już udostępniony przez wiele zagranicznych serwisów informacyjnych. Widzimy na nim, jak Phonchanok Srisunaklua - pochodząca z Tajlandii blogerka - zajada się zupą z całymi azjatyckimi nietoperzami. Stwierdza też, że są przepyszne i przypominają smak surowego mięsa innego rodzaju. Wideo zostało opublikowane na kanale Gin Zap Bep Nua Nua ("jedz pikantnie i pysznie) i zostało zrealizowane w trendzie mukbang, czyli konsumpcji na wizji - z uwzględnieniem towarzyszących jej dźwięków mlaskania, chrupania, siorbania czy przełykania. Ten trend narodził się w Korei Południowej, a z czasem podbił kolejne rynki - w tym brytyjski i amerykański.

Mukbangerów obserwują miliony internautów - ta społeczność wykracza już daleko poza pierwotne założenia. Łącząc te obserwacje z elementami ASMR widzowie w pewnym stopniu zaspokajają swoje potrzeby.

REKLAMA

Youtuberka zjadła nietoperza. Grozi jej 5 lat więzienia

Phonchanok Srisunaklua rozrywała ciała nietoperzy na kawałki, maczała je w sosie i konsumowała. Zbliżyła nawet jedno ze zwierząt do obiektywu i zwróciła uwagę, że "ma zęby", a następnie - chrupiąc i mrucząc z zadowoleniem - zauważyła, jak miękkie ma kości. Był to, rzecz jasna, gatunek chroniony.

Youtuberka zjadła nietoperze

Pod wideo pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy; niektórzy wyrazili obawę, że incydent może wywołać kolejną pandemię. "The Telegraph" podaje, że influencerka kupiła nietoperze na targu w pobliżu granicy z Laosem. W rozmowie z "Daily Mail" sprawę skomentował weterynarz i pracownik tajskiego Departamentu Parków Narodowych.

REKLAMA

Ten incydent nie powinien wydarzyć się ani w Tajlandii, ani w żadnej innej części świata. To bardzo ryzykowne zachowanie, bo nietoperze mają dużo patogenów

- Pattaraphon Manee-on

Kobieta została już aresztowana. Do zarzutów dołączono fakt posiadania przez nią trucheł innych będących pod ochroną zwierząt. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA