REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Xawery Żuławski reżyserem "Złego" Tyrmanda

Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u, "Zły" Leopolda Tyrmanda, doczeka się ekranizacji. Reżyserem filmu został Xawery Żuławski, twórca "Wojny polsko-ruskiej" oraz "Chaosu".

27.01.2015
9:54
Xawery Żuławski reżyserem „Złego” Tyrmanda
REKLAMA

Od premiery "Wojny polsko-ruskiej" w 2009 roku Żuławski zajmował się reżyserowaniem seriali "Aida" i "Krew z krwi". Do adaptacji "Złego" przygotowywał się ponoć od czterech lat. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w połowie marca i potrwają do jesieni, premiery nie powinniśmy więc spodziewać się wcześniej niż na początku przyszłego roku. Sceny będą kręcone w Warszawie.

REKLAMA

Scenariusz do filmu Żuławski stworzył wspólnie z Maciejem Dąbrowskim. Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Marian Prokop ("Miasto 44", "Wojna polsko-ruska"). Reżyser nie ujawnił, kogo będziemy mogli zobaczyć w obsadzie "Złego", zapewnił jednak, że castingi zostały już zakończone i będzie to czołówka polskich aktorów. Przez plan filmowy przewinie się około 3000 statystów.

REKLAMA

Akcja powieści "Zły" rozgrywa się w Warszawie w latach 50. ubiegłego wieku. Tajemniczy i nieuchwytny bohater atakuje bandytów, wymierzając im sprawiedliwość. Ludność stolicy czuje się bezpieczniej dzięki jego działaniom, ale podziemny półświatek wypowiada mu wojnę. Żuławski chce, by ekranizacja "Złego" łączyła cechy filmu gangsterskiego i niezwykle popularnego w ostatnich latach kina superbohaterskiego.

Cieszy fakt, że ten film nareszcie powstanie, cieszy również, że zajmie się nim twórca tak oryginalny i bezkompromisowy, jak Xawery Żuławski. Jego nazwisko może nie gwarantuje sukcesu, ale za to możemy być pewni, że ekranizacja przybierze interesującą, świeżą formę. Jestem niezmiernie ciekaw obsady - oby "czołówka polskich aktorów" oznaczała tych najlepszych, a nie najpopularniejszych. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA