REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zapowiada się hit! „Żmijowisko” ma nowy trailer i datę premiery

Canal+ już lada moment wyemituje „Żmijowisko”, czyli swój nowy serial. Poznaliśmy właśnie datę premiery. Pojawił się też nowy zwiastun. Zapowiada się hit.

27.09.2019
12:09
żmijowisko serial canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Wśród polskich twórców seriali z górnej półki, których nie musimy się wstydzić na zachodzie, dwa molochy wiodą prym: HBO i Canal+. Obie stacje od lat raczą nas świetnymi produkcjami i nie inaczej będzie tej zimy.

Podczas gdy HBO szykuje się do premiery 3. sezonu bardzo ciepło przyjętej przez widzów w kraju i za granicą „Watahy”, Canal+ stawia na zupełną nowość. Będzie to serial na podstawie prozy Wojciecha Chmielarza.

Żmijowisko” zadebiutuje na małym ekranie już 3 listopada.

Serial bazuje na powieści o tym samym tytule i opowiada o tragedii pewnej rodziny. Motywem przewodnim jest zaginięcie 15-letniej Ady, w którą wcieli się Hania Koczewska. Jest ona córką córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska).

„Żmijowisko" - opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje - można przeczytać w oficjalnej zapowiedzi serialu

Z materiałów promocyjnych wiemy, że tragedia zostawiła ogromne piętno na rodzinach. Ojciec po roku wraca na miejsce tragedii, by odszukać swoje dziecko na własną rękę. Okazuje się, że w sprawie pojawiły się nowe tropy i nowi podejrzani.

żmijowisko serial canal plus class="wp-image-326957"

Jestem niezwykle zaintrygowany zapowiedzią serialu.

Canal+ pokazał już nie raz, że potrafi nakręcić dobry serial. „Belfer” w pierwszym sezonie okazał się przecież prawdziwym hitem, a nawet jeśli 2. sezon pozostawił uczucie niedosytu, to nie ujmuje to temu debiutanckiemu. Inne seriale produkcji własnej stacji też nastrajają pozytywnie.

Jeśli chodzi o „Żmijowisko”, to dobrze rokuje też ekipa odpowiedzialna za zdjęcia. Reżyserią zajął się Łukasz Palkowski, który dał nam wspomnianego Belfra. Scenariusz napisali Dana Łukasińska oraz autor powieści, na której serial bazuje, czyli Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński.

żmijowisko serial canal plus class="wp-image-326954"

„Żmijowisko” - obsada

REKLAMA

W obsadzie znaleźli się natomiast m.in.: Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Davina Reeves-Ciara, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł i Lidia Sadowa. Oprócz tego można spodziewać się występu aktorów z młodego pokolenia. Wśród nich są Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Warto odnotować, że „Żmijowisko” będzie serialem realizowany w rozdzielczości 4K, co nadal nie jest standardem w polskiej telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA