REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun „Zombieland 2” obiecuje szaloną rozrywkę w gwiazdorskiej obsadzie i... zombie

Filmy o żywych trupach to od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych horrorowych tematów. Ale zombie pojawiają się też coraz częściej w komediach. Ostatnio w „Truposze nie umierają”, a wkrótce także w „Zombieland”. Jak sequel kultowej produkcji z 2009 roku prezentuje się na pierwszym zwiastunie?

25.07.2019
21:52
zombieland 2 zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Mijają lata, ale zainteresowanie zombie w Hollywood nie mija. Zresztą to samo można powiedzieć o całej popkulturze. W telewizji wciąż nadawany jest „The Walking Dead” (a wkrótce otrzyma też drugi spin-off i film kinowy), a w grach wideo żywe trupy wciąż pojawiają się w kolejnych produkcjach. Fani komiksów od kilku tygodni rozpaczają zaś, że Robert Kirkman zakończył swoją serię „Żywe trupy”.

Być może pocieszą ich wieści dotyczące sequela kultowego „Zombieland”. Produkcja z Woodym Harrelsonem, Jessem Eisenbergiem, Emmą Stone i Abigail Breslin zarobiła 102 mln dolarów w światowym box office, a przy tym doczekała się też bardzo pozytywnych reakcji krytyki. Film w reżyserii Rubena Fleischera stanowił połączenie szalonej komedii i brutalnej, bardzo krwawej opowieści o przetrwaniu w post-apokaliptycznym świecie.

Podobny obraz będzie udział również „Zombieland 2”. Bohaterowie znani z 1. części trafią nawet do... Białego Domu.

Znani z oryginalnej produkcji Columbus, Tallahassee, Wichita i Little Rock wciąż będą podróżować z miejsca do miejsca, zabijając po drodze zombie na różnorodne, wymyślne sposoby i szukając innych ocalałych. Ich mała, dysfunkcyjna rodzinka będzie musiała sobie jednak poradzić z całą masą nowych problemów. I wbrew pozorom większe problemy sprawią im nie bardziej mordercze żywe trupy, a dołączający do grupy hipisi czy ich własne sobowtóry.

REKLAMA

Fani 1. części mogą mieć dużą nadzieję, że zapowiedziana komedia będzie przynajmniej równie dobra jak film z 2009 roku. Do swoich ról powrócili wszyscy ważni aktorzy, a także reżyser i scenarzyści. Oprócz nich w obsadzie m.in. Luke Wilson, Zoey Deutsch, a także Bill Murray i Dan Aykroyd jako fikcyjne wersje ich samych.

„Zombieland 2” trafi do kin na całym świecie już 18 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA