REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun "American Sniper" to majstersztyk

Wreszcie jest. Z dawna oczekiwany trailer "American Sniper" - nowego filmu w reżyserii Clinta Eastwooda wylądował w Internecie. I jest zrealizowany po mistrzowsku. Cóż można rzec - Eastwood po prostu nie robi złych filmów. Nie mogę się doczekać premiery. 

03.10.2014
9:29
Zwiastun „American Sniper” to majstersztyk
REKLAMA

W tym dwuminutowym zwiastunie jest więcej napięcia niż w niejednym filmie. I już po nim widać, że - zgodnie z oczekiwaniami - "American Sniper" nie będzie historyjką o strzelcu wyborowym, który radośnie eliminuje "tych złych", ku chwale Imperium Dobra. Zapowiada się, jak to u Eastwooda, obraz z ogromnym ładunkiem emocji, pełen niejednoznaczności i postaci z krwi i kości.

REKLAMA

REKLAMA

„American Sniper” to filmowa adaptacja autobiografii Chrisa Kyle’a o tym samym tytule. Zmarły w 2013 roku Kyle był żołnierzem elitarnej amerykańskiej jednostki specjalnej US Navy SEALs i najskuteczniejszym snajperem w dziejach Stanów Zjednoczonych – podczas misji w Iraku zabił 255 osób. Jego najbardziej spektakularnym wyczynem było zastrzelenie uzbrojonego w wyrzutnię rakiet bojownika z odległości prawie dwóch kilometrów – 1920 metrów. We wstępie swojej książki, autor pisze, że jest to „historia o byciu mężczyzną”, a nie po prostu „opowieść o zabijaniu”.

Autorem scenariusza jest Jason Dean Hall ("Amerykańskie Ciacho", "Paranoja"). W obsadzie zobaczymy między innymi Bradley'a Cooper'a, Siennę Miller, Bena Reeda czy Cory'ego Hardricta. Światowa premiera zapowiedziana jest na 25 grudnia 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA