REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

12 listopada będzie wolny od pracy, więc macie cały dzień na oglądanie serialowych nowości

Sejm RP zdecydował, że poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na nadrobienie serialowych nowości z ostatniego roku. Obejrzenie wszystkich tych produkcji HBO, Netfliksa czy Showmaksa zajmie bowiem dobre 24 godziny.

24.10.2018
22:01
12 listopada dzień wolny
REKLAMA
REKLAMA

11 listopada 2018 roku ma szczególne znaczenie. To właśnie wtedy wszyscy Polacy będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości. Dzisiaj poinformowano, że obywatele otrzymają jeden dzień więcej na uczczenie tej okazji. Święto Niepodległości wypada w niedzielę, dlatego Sejm RP zdecydował, że poniedziałek 12 listopada także będzie dniem wolnym od pracy.

Dla tych wszystkich, którzy będą chcieli poświęcić 12 listopada na odpoczynek i binge-watching, przygotowaliśmy listę najciekawszych seriali 2018 roku. Na platformach VoD w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy pojawiło się niemało doskonałych produkcji, ale tylko kilka z nich zasługuje na szczególne polecenie.

Rojst - Showmax

Polskie seriale od kilku lat trzymają wysoki poziom. Niewiele produkcji wywołało jednak tak wielką burzę jak właśnie Rojst od platformy Showmax. Rozgrywający się w latach 80. thriller zainteresował widzów jeszcze przed premierą. Produkcja wciągała niczym bagno swoją atmosferą, fabułą i kreacjami aktorskimi. Wysoki poziom Rojsta udowadnia, że nawet polskie platformy VoD stać na doskonałe, ambitne dzieła. Wystarczy poświęcić na nie odpowiednią ilość czasu, pieniędzy i twórczego zaangażowania.

Ostre przedmioty - HBO GO

Wielu fanów seriali HBO żyło w tym roku premierą nowego sezonu Westworld, ale to właśnie Ostre przedmioty okazały się czarnym koniem wyścigu na najlepszy amerykański serial stacji. Produkcja oparta na powieści Gillian Flynn z Amy Adams w roli głównej przypomniała widzom najlepsze czasy Detektywa. Ostre przedmioty to zarazem kolejny reprezentant coraz popularniejszego gatunku Chick Lit, w którym to kobiety są głównymi bohaterkami, co na pewno ucieszy wielu widzów.

Daredevil sezon 3 - Netflix

O Daredevilu napisano w ostatnich kilku latach niemało. Trzeci sezon produkcji tylko potwierdził, że opowieść o obrońcy Hell's Kitchen to najlepszy serial superbohaterski na Netfliksie. Zawężanie potencjalnej widowni Daredevila tylko do fanów komiksów Marvela robi jednak temu dziełu niemałą krzywdę. W trzeciej odsłonie Daredevil wzlatuje ponad ograniczenia gatunku i przeradza się w doskonałą opowieść o siłach rządzących współczesną polityką. Zresztą zgodnie z intencjami showrunnera produkcji.

12 listopada dzień wolny top seriale class="wp-image-215411"

BoJack Horseman to pierwsza animacja tak powszechnie pokochana od czasu Simpsonów. Nie bez przyczyny. Każdy z pięciu sezonów serialu zaprezentował widzom nowe gagi, piękne rysunki i ciekawe komentarze na temat współczesnego show-biznesu. Siła Bojacka Horsemana kryje się jednak w czymś innym. To przede wszystkim najlepszy serial o depresji i uzależnianiach, być może nawet w całej historii szeroko pojmowanej telewizji. Pozbawiony dydaktyzmu i świętoszkowatości, dzięki czemu nigdy nie nudzi. Jest tylko jeden problem - 12 listopada dzień wolny, ale nawet tyle czasu nie pozwoli na obejrzenie wszystkich pięciu sezonów. Chyba że zrezygnujecie z pozostałych produkcji.

Kidding - HBO GO

12 listopada dzień wolny class="wp-image-215417"

Wbrew tytułowi Kidding to nie tylko komedia, co bolesna opowieść o rozpadającym się życiu starzejącego się mężczyzny. Dzięki roli Jima Carreya serial, który mógł być prozaiczną historią, stał się wielopoziomową, skomplikowaną tragikomedią. Kidding doskonale wpisuje się w dyskusje o pogoni za sukcesem i dobrym samopoczuciem we współczesnym świecie. Serial HBO nie jest najzabawniejszym serialem w 2018 roku, ale na pewno daje mnóstwo tematów do rozmyślań.

Kruk. Szepty słychać po zmroku - Player.pl

Kruk. Szepty słychać po zmroku to najlepszy serial Canal+ od czasu pierwszego sezonu Belfra. Kruk... to jednak coś więcej niż tylko serial. To pierwsza od dawna rodzima produkcja, która rozbudziła w Polakach żyłkę detektywistyczną. Widzowie prześcigali się w teoriach na temat porywacza i próbowali odgadnąć ukrytą symbolikę serialu. Krytycy co tydzień próbowali zaś rozwiązać tajemnicę wiążącą głównego bohatera z Podlasiem. Tego typu zaangażowanie nie zdarza się często i to jedno świadczy o sile Kruka...

Ślepnąc od świateł - HBO GO

REKLAMA

Jeżeli mielibyśmy jednak mówić o jednej polskiej produkcji, którą koniecznie trzeba obejrzeć w tym roku, to większość zainteresowanych bez wahania wskazałoby na Ślepnąc od świateł. Już sam trailer serialu HBO robił tak kolosalne wrażenie, że można było dostać zawrotów głowy. Zdaniem krytyków opowieść o warszawskim dilerze kokainy uzewnętrznia sobą wszystkie najlepsze talenty tworzących ją ludzi. Ślepnąc od świateł to scenariuszowa bomba, wizualna uczta. A przy tym dzieło, gdzie aktorski kunszt widać niemal w każdej scenie. I to mimo że główną rolę gra debiutant! Premiera serialu już 27 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA