REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rewolucjonistka, idealista i pragmatyk - poznajcie bohaterów polskiego serialu 1983 od Netfliksa

Premiera 1983, jednego z najważniejszych polskich seriali w historii już w następnym tygodniu. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że Netflix coraz chętniej uchyla rąbka tajemnicy i ujawnia kolejne informacje na temat fabuły produkcji. W serii najnowszych filmików pokrótce zaprezentowana została trójka głównych bohaterów 1983.

22.11.2018
18:44
1983 bohaterowie
REKLAMA
REKLAMA

Oczekiwania związane z serialem 1983 rosną w Polsce z każdym tygodniem. Nowy zwiastun, oficjalna premiera oraz szeroko zakrojona kampania marketingowa - wszystko to ma sprawić, że produkcja odniesie w naszym kraju sukces i zostawi w pokonanym polu takie seriale jak Rojst, Kruk. Szepty słychać po zmroku oraz Ślepnąc od świateł. Pierwsze reakcje na 1983 są względnie pozytywne, choć wzrastający poziom polskich produkcji w odcinkach postawił poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Zupełnie inną kwestią jest również ewentualny sukces 1983 poza granicami naszego kraju.

Fabuła 1983 została oparta na znanym w popkulturze motywie historii alternatywnej. W świecie serialu Netfliksa nigdy nie doszło do upadku Żelaznej kurtyny. W tytułowym roku 1983 przez polskie miasta przeszła fala zamachów bombowych. W aktach terroru zginęły setki niewinnych ludzi, a Partia wykorzystała strach i wzajemną nieufność, żeby skonsolidować swoją władzę. W 2003 roku, gdy rozpoczyna się akcja produkcji, wydaje się ona niepodważalna. I właśnie w tym punkcie widz zostaje skonfrontowany z różnymi postawami i ideologiami reprezentowanymi przez protagonistów serialu.

1983 bohaterowie - kim są postacie z serialu Netfliksa?

Kajetan Skowron stracił w atakach terrorystycznych rodziców, ale dzięki wsparciu Partii zdołał ukończyć edukację i zdać na studia prawnicze. Młody mężczyzna przez lata święcie wierzył w zbawczą rolę władzy i jej czyste intencje. Na swojej drodze spotka jednak ludzi, którzy pokażą mu naiwność czystego idealizmu.

Anatol Janow to z kolei funkcjonariusz Milicji. Niegdyś skompromitowany i pozbawiony wpływów (bo zadawał niewygodne pytania kilku wysoko postawionym osobom), teraz otrzymuje drugą szansę i nie ma zamiaru jej zmarnować. Obaj bohaterowie nie wiedzą jednak, że, los skieruje ich na trop spisku, który podobno od lat ma decydujący wpływ na utrzymanie w Polsce obozu władzy.

Na najbardziej enigmatyczną postać produkcji urasta jednak Effy.

Działaniom Partii przeciwstawia się grupa młodych ludzi, której symbolem jest postać kobiety z warkoczami i czarnym płaszczu. Ten samozwańczy ruch oporu stosuje brutalne metody i równie dobrze mógłby zostać posądzony o działalność terrorystyczną. Czy ich metody można wytłumaczyć opresyjnością systemu? I kim dokładnie jest rewolucjonistka Effy?

REKLAMA

W trójkę głównych postaci wcielą się Maciej Musiał, Robert Więckiewicz oraz Michalina Olszańska. Los połączy niespodziewanie tych bohaterów. Obok wspomnianych aktorów w produkcji wystąpią m.in. Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

Serial 1983 pojawi się na platformie Netflix już 30 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA