REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Poznaliśmy tytuł pierwszego polskiego serialu Netfliksa. W obsadzie Więckiewicz i Chyra

Trwają prace nad pierwszą polską oryginalną produkcją od streamingowego giganta. Tytuł serialu od Netfliksa to 1983.

06.03.2018
10:39
netflix polska biblioteka za granicą
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia do serialu już ruszyły. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok.

Fabuła serialu toczyć się będzie w Polsce, która w 2003 roku wciąż pozostaje za żelazną kurtyną.

Doprowadził do tego atak terrorystyczny z 1983 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Para głównych bohaterów odkryje spisek, który sprawił, że komunizm ma się w kraju lepiej niż kiedykolwiek.

Znana jest większa część obsady serialu. Nie zabraknie polskich gwiazd. Na ekranie widzowie Netfliksa zobaczą Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała - pełnego ideałów studenta prawa. W obsadzie znajdą się również Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska. Ekscytacji z powodu produkcji 1983 nie kryje nominowana do Oscara Agnieszka Holland.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł - powiedziała reżyserka.

 class="wp-image-139723"

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski. Marshall zapowiada, że 1983 będzie świetnym thrillerem szpiegowskim, który zdobędzie serca nie tylko polskich widzów.

REKLAMA

Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu. Tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix - zaznaczył Marshall.

Wszystkim fanom Netliksa i polskich twórców zaangażowanych w projekt pozostaje czekać z niecierpliwością.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA