REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dostaniemy 3. sezon Ozark. Mam nadzieję, że ten będzie ostatni

Netflix zapowiedział nową serię produkcji Ozark, opowiadającej o Martym Byrdzie, finansiście, który zajmuje się praniem pieniędzy dla meksykańskiego kartelu narkotykowego. W 2019 roku dostaniemy 3. sezon serialu. Mam nadzieję, że ten będzie ostatni.

11.10.2018
9:52
3 sezon ozark
REKLAMA
REKLAMA

Ozark, który zadebiutował w 2017 roku, to było objawienie. Mocna, emocjonująca produkcja zachwycała cliffhangerami i momentami potrafiła rozbawić. Netflix stworzył świetny tytuł, potrafiący ująć także grą aktorską - Jason Bateman w roli głównego bohatera, Marty'ego Byrde'a, jest fenomenalny. Warto wspomnieć, że Bateman odpowiada za serial także od strony reżyserskiej i producenckiej.

ozark 2 sezon recenzja class="wp-image-196852"

Historia zaczyna się intrygująco. Zmęczony życiem Byrde ma dość wszystkiego i szuka ukojenia w fantazjach. Wkrótce okazuje się, że jego życie to nie nudna egzystencja faceta w średnim wieku z dobrą posadą, kochającymi żoną i dziećmi. Byrde zajmuje się praniem pieniędzy, a więc de facto żyje na krawędzi. Kartel narkotykowy ma poważne wątpliwości by wierzyć w jego uczciwość i wysyła go do tytułowego Ozark, by tam Byrde nadal dla nich pracował i tym samym odkupił swoje winy. Ale nic już nie będzie takie samo. Duszna atmosfera małej miejscowości, lokalna społeczność z jej sekretami owijają Marty'ego i jego rodzinę niczym wąż, który niewiadomo kiedy ukąsi.

Tak, 1. sezon był rewelacyjny.

Niestety, 2. seria, w której twórcy chcieli dać nam wszystkiego bardziej i mocniej i więcej,okazała się nieco rozczarowująca. Tu już mamy gnanie na łeb na szyję, by tylko wycisnąć z tej fabuły jak najwięcej. W konsekwencji klimat niepokoju, małej mieściny, która wcale nie jest przyjazna, gdzieś uleciał. Dobrze wiemy, że to ten sam serial, czujemy, że próbuje się tu budować tę samą atmosferę, ale to już nie do końca to samo. Z czymś przeszarżowano. A wystarczyło na siłę nie próbować przebić „jedynki”, jeśli chodzi o liczbę niefortunnych zdarzeń. Ostatnia seria, a właściwie jej finał, daje nadzieję na kolejny sezon i moje wnioski okazały się być słuszne.

W 2019 roku zobaczymy 3. sezon serialu Ozark.

REKLAMA

Mam nadzieję, że ten będzie ostatni. Dziesięć odcinków, na które ta seria ma się składać, w zupełności wystarczą, aby domknąć poruszone wątki i albo skończyć z Byrde'ami raz na zawsze, albo wysłać ich na wakacje (nie do końca zasłużone). Każdy kolejny sezon wyrządzi pierwszemu krzywdę. Zwarta, mocna opowieść zaczyna się rozwlekać i może stać się absurdalna. Momentami 2. sezon przywodził na myśl komedię pomyłek, a chyba nie taki był pierwotny cel twórców serialu Ozark?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA