REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Złote Lwy zostaną przyznane miesiąc później. Jest nowa data festiwalu w Gdyni

Tradycyjnie miał odbyć się we wrześniu. Ze względu na pandemię organizatorzy zdecydowali się go odwołać. Potem wyznaczono datę na listopad. Ostatecznie (?) jednak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni będzie miał miejsce w grudniu.

05.08.2020
16:26
45 festiwal filmowy w gdyni fpff data
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby wszystko było jak dawniej, kinomaniacy właśnie bawilibyśmy się we Wrocławiu na tegorocznych Nowych Horyzontach, a po powrocie do domów i krótkim odpoczynku szykowaliby się do wizyty w Gdyni, gdzie we wrześniu rozpocząłby się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ze względu na pandemię nic jednak nie jest takie jak kiedyś i wszyscy uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Odwoływanie i przesuwanie imprez masowych jest już na porządku dziennym i nikogo nie dziwi.

Organizatorzy Nowych Horyzontów postanowili połączyć imprezę z odbywającym się zwyczajowo jesienią American Film Festival. Imprezy odbędą się więc między 5 a 15 listopada 2020 roku. Z tego powodu pojawiły się spore kontrowersje, kiedy członkowie Komitetu Organizacyjnego 45. FPFF w Gdyni zdecydowali się przesunąć swoją imprezę z tradycyjnego wrześniowego terminu na listopad. Święto polskiego kina miało mieć miejsce między 9 a 14 listopada 2020 roku.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przełożony na grudzień

Decyzja okazała się tak samo wiążąca, jak ta podjęta pod koniec maja o odwołaniu tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Komitet Organizacyjny zebrał się dzisiaj po raz kolejny i zdecydował, że impreza odbędzie się w grudniu 2020 roku. Co więcej będzie podczas niej obowiązywał nowy regulamin wydarzenia.

Najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w grudniu 2020 roku i zaprezentuje polskie najnowsze filmy w trzech sekcjach konkursowych - czytamy na stronie festiwalu.

Nowy regulamin 45. FPFF w Gdyni

REKLAMA

45. FPFF w Gdyni odbędzie się więc między 8 a 12 grudnia 2020 roku. W zmienionej formule festiwalu pojawią się natomiast aż trzy sekcje konkursowe. Prócz Konkursu Głównego filmów pełnometrażowych i Konkursu Filmów Krótkometrażowych pojawi się również Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. W ramach tego ostatniego pokazane zostaną filmy wyprodukowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

Jednocześnie Komitet Organizacyjny wysłał wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o powołanie do pełnienia funkcji Dyrektora Artystycznego Festiwalu Tomasza Kolankiewicza, który wygrał konkurs na to stanowisko już ponad 2 miesiące temu. Jednakże do tej pory nie został on powołany do pełnienia tej funkcji przez Piotra Glińskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA