REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Brakowało wam serialu Luther? Nowy zwiastun zapowiada powrót detektywa

Potężnie zbudowany, lekko przygarbiony detektyw londyńskiej policji potrafił zaczarować widownię. Wielokrotnie nominowany do Emmy serial powraca z 5. sezonem

29.11.2018
13:39
5. sezon Luther
REKLAMA
REKLAMA

Wielu fanów serialu Luther zwątpiło w jego kontynuację po czwartym sezonie, który debiutował w 2015 roku. Większość widzów pogodziła się, że to już koniec i nie zobaczymy więcej detektywa Johna Luthra. Aż gdzieś mniej więcej rok temu pojawiła się informacja, że jednak znowu będziemy, wraz z przygarbionym jegomościem w szarawym płaszczu, uganiać się za złem grasującym po londyńskich ulicach.

5. sezon serialu Luther pojawi się jako jeden z elementów świątecznej rozpiski BBC One. Wprawdzie nie podano jeszcze dokładnej daty, ale w końcu wchodzimy właśnie w bożonarodzeniowy sezon. Innymi słowy, oznacza to, że detektyw John Luther powróci już niedługo.Opis piątej odsłony zapowiada mroczny czas dla naszego detektywa.

Gdy w bezksiężycową noc cienie Londynu narodzą nowy koszmar, detektyw John Luther będzie musiał jeszcze raz skonfrontować się z głębią ludzkiej deprawacji. Gdy potworne i z pozoru pozbawione skrupułów morderstwa stają się coraz bardziej zuchwałe i publiczne, Luther i jego nowa partnerka, detektyw Catherine Halliday będą kluczyć wśród skomplikowanych tropów i ślepych uliczek, które wydają się skonstruowane tak, aby chronić korupcję. Jednak nawet gdy sprawa doprowadzi go bliżej niż kiedykolwiek wcześniej do prawdziwej twarzy zła, niechętny Luther będzie zmuszony do konfrontacji ze swoimi demonami z przeszłości. Odpowiadając kontratakiem, będzie musiał wybrać kogo chronić, a kogo poświęcić. Jego następny krok będzie miał katastrofalne konsekwencje dla osób mu bliskich – to zmieni go na zawsze.

REKLAMA

5. sezon Luther przedstawi nam także kilka nowych twarzy. U boku Johna Luthra, którego ponownie zagra świetny Idris Elba, zobaczymy między innymi Wunmi Mosaku, która zagra detektyw Halliday. Pojawi się również postać doktor Vivien Lake, w którą wcieli się Hermione Norris. Do swoich ról powrócą także między innymi Dermot Crowley, Michael Smiley oraz Patrick Malahide.

Jeśli chcecie się przygotować na 5. sezon serialu Luther, pierwsze cztery sezony serialu są dostępne na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA