REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sequel „Cichego miejsca” zbliża się wielkimi (ale bezgłośnymi) krokami. Dostaliśmy pierwszy teaser i plakat „A Quiet Place II”

Horrory odnoszą coraz większe finansowe i artystyczne sukcesy. Jednym z najlepiej przyjętych filmów grozy ostatnich lat była produkcja zatytułowana „Ciche miejsce”. Reżyser John Krasinski i najważniejsi aktorzy już wkrótce powrócą w sequelu tego dzieła. Czego dowiedzieliśmy się na temat „A Quiet Place 2” z pierwszego teasera i plakatu?

18.12.2019
20:10
a quiet place 2 teaser
REKLAMA
REKLAMA

Wybranie jednego horroru z 2018 roku, który był największym pozytywnym zaskoczeniem, jest zadaniem łatwym. Produkcja Johna Krasinskiego najzwyczajniej w świecie zmiotła bowiem konkurencję z powierzchni Ziemi. „Ciche miejsce” zarobił ponad 340 mln dolarów (przy budżecie ok. 20 mln), doczekał się nominacji do nagród BAFTA i Złotych Globów, a także może się pochwalić wynikiem 95 proc. w serwisie Rotten Tomatoes. Powstanie drugiej części od początku wydawało się więc kwestią czasu.

Wytwórnia Paramount Pictures postanowiła nie trzymać widzów zbyt długo w niepewności i już ponad rok temu ogłosiła, że 2. część powstanie. Fanów „Cichego miejsca” ucieszy wiadomość, że firma odrzuciła propozycje od innych reżyserów, którzy chcieli więcej akcji w następnym filmie. Zamiast tego postanowiono jeszcze raz zaangażować Johna Krasinskiego.

Co już wiemy, o „A Quiet Place 2”? Nowy teaser i plakat potwierdzają, że film będzie bezpośrednią kontynuacją.

W trwającym 30 sekund nagraniu widzowie otrzymali scenę z trójką głównych bohaterów poprzedniej części. Pozostali przy życiu członkowie rodziny Abbottów - Evelyn, Regan i Marcus - idą powolnym krokiem przez wysypaną piaskiem ścieżkę. To bez wątpienia metoda, która ma wytłumić dźwięki i zabezpieczyć protagonistów przed nadejściem potworów śledzących dźwięki. W pewnym momencie ścieżka się jednak kończy, a Evelyn, mimo widocznych na twarzy nerwów postanawia iść dalej.

Widać, że Regan i Marcus są w „A Quiet Place: Part 2” równorzędnymi towarzyszami matki, co jest zgodne z wizją przyświecającą twórcom nowego horroru. Ma to być bowiem opowieść o dorastaniu i nauce przetrwania w świecie opanowanym przez potwory. Wygląda też na to, że Abbottowie będą w 2. części w ciągłej podróży przez opuszczone tereny USA. A przynajmniej na to wskazuje zaprezentowany plakat. W obsadzie filmu, oprócz znanych z „Cichego miejsca” Emily Blunt, Millicent Simmonds i Noah Jupe'a, pojawią się także Cillian Murphy, Brian Tyree Henry i Djimon Hounsou. Fani wkrótce otrzymają pełnoprawny zwiastun, w którym zapewne zobaczymy część z wymienionych aktorów. Premiera materiału wideo została zapowiedziana na 1 stycznia 2020.

REKLAMA

„A Quiet Place: Part 2” trafi do kin 20 marca 2020 roku.

a quiet place 2 teaser class="wp-image-357613"
Foto: Plakat filmu A Quiet Place: Part 2
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA