REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku

Przyzwyczailiśmy się już do wpadek redaktorów Dzień Dobry TVN. Co chwilę ktoś coś nietaktownego powie, albo Filip Chajzer zrobi coś za co musi przepraszać. Tym razem jednak twórcy programu przeszli samych siebie, dając popis ignorancji, ksenofobii i rasizmu. Stacja postanowiła przeprosić.

29.01.2020
16:39
Afera Dzień Dobry TVN. TVN przeprasza za rasizm i ksenofobię
REKLAMA
REKLAMA

Włodarze stacji TVN próbują ugasić pożar, jaki wybuchł wraz z wczorajszą emisją programu Dzień Dobry TVN. Widzom nie spodobał się przekaz, jaki miał materiał na temat wyglądu południowokoreańskiego muzyka. Nie przebierali w słowach, aby wyrazić swoje oburzenie. Pojawiły się więc przeprosiny i zapewnienia, że coś podobnego nie powtórzy się w przyszłości.

Afera Dzień Dobry TVN – o co chodzi?

28 stycznia w Dzień Dobry TVN, dziennikarze postanowili skomentować ranking na najprzystojniejszą męską twarz. Pierwsze miejsce zajął Jeon Jung-kook. Wygląd wokalisty k-popowego boysbandu BTS nie przypadł jednak redaktorom do gustu. I się zaczęło. Obiektem żartów stała się jego delikatna uroda i rzekome zniewieścienie. Jakby kpin Andrzeja Sołtysika i Anny Kalczyńskiej było mało, wyemitowano sondę uliczną, w której Adam Feder zaczepiał przechodniów i pytał ich o zdanie na temat Jung-kooka.

Co więcej, Feder pokazywał ludziom zdjęcie J-Hope’a – innego członka grupy BTS. Karuzela śmiechu ruszyła, a wraz z komentarzami w stylu „W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk!” oburzenie internautów. Całej trójce dziennikarzy zaczęto (słusznie zresztą) zarzucać zaściankowość, rasizm i ksenofobię.

Przeprosiny TVN i Discovery

Stacja postanowiła odpowiedzieć na te zarzuty w jedyny akceptowalny sposób. Wydano specjalne oświadczenie, w którym TVN i Discovery przepraszają zarówno Jeona Jung-kooka i Junga Ho-seoka (J-Hope), jak i wszystkich urażonych fanów k-popu:

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Autorka rasistowskich komentarzy na antenie zdecydowała się pójść inną drogą. Z negatywnymi komentarzami zaczęła walczyć... obstając przy swoim. Odpowiedziała na zarzuty w ten sposób:

REKLAMA

Proszę pani, to jest moja osobista opinia, może się pani z nią nie zgadzać. Jungkook maluje usta, nosi duże zdobne kolczyki, eksperymentuje z wizerunkiem, który w mojej estetyce ma niewiele wspólnego z męskością. Ja tego nie oceniam, ale proszę mi pozwolić wyrazić moje zdziwienie. Tym bardziej że rozmawiamy o zmieniających się kanonach. Nie dajmy się pogrzebać politycznej poprawności.

Okazało się to walką z wiatrakami. Po chwili dziennikarka zablokowała możliwość dodawania komentarzy pod zdjęciem, pod którym toczyła się dyskusja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA