REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Agnieszka Smoczyńska nakręci międzynarodowy thriller „Hot Spot”

Polskie kino nie narzeka ostatnio na brak zainteresowania hollywoodzkich producentów. Rodzime filmy coraz częściej otrzymują prestiżowe nagrody, a filmowcy są chętnie zatrudniani przy projektach z międzynarodową obsadą. Właśnie dowiedzieliśmy się, że za sterami zagranicznej produkcji stanie wkrótce Agnieszka Smoczyńska.

26.06.2020
19:30
agnieszka smoczyńska hot spot
REKLAMA
REKLAMA

O polskiej reżyserce znanej szerszej widowni przede wszystkim ze względu na filmy „Córki dansingu” i „Fuga” jest w ostatnich tygodniach niezwykle głośno. Wyraźnie widać, że talent artystki wpadł w oko zagranicznym producentom, którzy angażują ją do coraz większej liczby interesujących projektów. Najbliższą premierą kinową Smoczyńskiej ma być film „Silent Twins” z Letitą Wright i Tamarą Lawrance.

Oparta na faktach produkcja opowie o bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons, które porozumiewały się ze sobą i światem zewnętrznym tylko za pomocą własnego autorskiego języka. Premiera tej produkcji jest zaplanowana na 2o21 roku, choć wobec obecnych problemów z koronawirusem trudno orzec, czy nie dojdzie do jakiegoś opóźnienia. W międzyczasie Agnieszka Smoczyńska bierze jednak udział w jeszcze jednym filmowym przedsięwzięciu. Polka należy do zespołu reżyserskiego tworzącego nowy serial fantasy platformy Netflix pt. „Warrior Nun”. A to jeszcze nie koniec ciekawych wieści dotyczących rozwoju jej międzynarodowej kariery.

Agnieszka Smoczyńska zrobi też thriller „Hot Spot” rozgrywający się w futurystycznym świecie.

Jak donosi portal Deadline, film Smoczyńskiej ma opowiadać o zaprawionym w bojach śledczym i młodej kobiecie reprezentującej dziwną, egzotyczną religię. Oboje połączą siły w celu rozwiązania zagadki morderstwa popełnionego w obozie dla uchodźców. Autorem scenariusza „Hot Spot” jest Robert Bolesto („Hardkor Disko”, „Ostatnia rodzina”), a producentami Klaudia Śmieja-Rostworowska i Christos V. Konstantakopoulos.

REKLAMA

Produkcja nie ma jeszcze ustalonego języka dialogów, ale prawdopodobnie nie będzie to angielski. Z tego powodu też trudno na razie mówić o jakichkolwiek szczegółach obsady. Wiadomo natomiast, że czas akcji „Hot Spot” przypadnie na koniec XXI wieku, a przedstawiony tam świat ma być mroczną dystopią. Powstanie filmu wspiera The Sundance Institute.

„Hot Spot” nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA