REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polka kręci dla Netfliksa serial o wojowniczej zakonnicy. Znamy już obsadę

Platforma Netflix zleciła adaptację komiksu, za którą odpowiada Agnieszka Smoczyńska. Reżyserka kręci w Hiszpanii serial „Warrior Nun”.

08.04.2019
12:33
warrior nun netflix
REKLAMA
REKLAMA

Jej nazwisko nie powinno być obce kinomanom. Agnieszka Smoczyńska furorę w Polsce i na świecie zrobiła „Córkami dancingu”, niedawno mogliśmy też oglądać jej „Fugę”. Reżyserka była także odpowiedzialna za część odcinków netfliksowego „1983”, zatem nowy projekt jest kontynuacją jej współpracy z platformą. Nad czym teraz pracuje Smoczyńska?

Netflix zamówił serial „Warrior Nun” oparty na komiksach Bena Dunna utrzymanych w stylu mangi.

Jak podają źródła fabuła skupi się na młodej kobiecie, 19-letniej Avie, która budzi się w kostnicy i odkrywa swoje niezwykłe moce. Stąd już tylko krok do zaangażowania się w walkę dobra ze złem, a dokładniej w walkę z demonami panoszącymi się na Ziemi. Ava odkrywa, że na plecach ma przymocowany boski artefakt, który daje jej potężną siłę. Dziewczyna staje się członkinią starożytnego zakonu i rusza do walki, zaś siły dobra i zła starają się ją odnaleźć i przejąć nad nią kontrolę.

Ujawniono już obsadę serialu. Na ekranie w głównej roli pojawi się Alba Baptista.

Ponadto w obsadzie znaleźli się Toya Turner, która wcieli się w oddaną zakonowi Shotgun Mary, Tristan Ulloa zagra ojca Vincenta. Theklę Reuten zobaczymy jako Jillian Salvius, dyrektor generalną startupu technologicznego, który bezpośrednio zakwestionował władzę Watykanu. Kristina Tonteri-Young zagra siostrę Beatrice, Lorena Andrea siostrę Lilith, a Emilio Sakraya wcieli się w JC, charyzmatycznego lidera grupy drobnych przestępców działających w całej Europie i rabujących bogatych, aby… nie oddawać łupu komukolwiek.

Showrunnerem „Warrior Nun” jest Simon Barry, scenarzysta takich seriali, jak „Van Helsing” czy „Ghost Wars”. Jak już zostało wspomniane plan zdjęciowy trwa właśnie w Hiszpanii, prawdopodobnie w mieście Antequera w Andaluzji. Agnieszka Smoczyńska, która nakręci 2 z 10 planowanych odcinków, w miniony weekend opublikowała zdjęcie właśnie stamtąd:

REKLAMA

Dokładna data premiery „Warrior Nun” nie została jeszcze podana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA