REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

10-letnia Ala powtórzy sukces Roksany i Viki? W sieci pojawił się teledysk polskiej reprezentantki na Eurowizji Junior

Na 29 listopada w Warszawie zaplanowano finał Konkursu Piosenki Eurowizja Junior, podczas którego reprezentować nas będzie 10-letnia Alicja Tracz. Dziś odbyła się premiera teledysku promującego konkursowy utwór małej Polki.

23.10.2020
15:43
ala tracz eurowizja junior teledysk premiera
REKLAMA
REKLAMA

Finał Konkursu Eurowizji Junior zaplanowano na 29 listopada tego roku. Jeśli postępująca pandemia nie zmieni tych planów, to podczas finału odbywającego się w Warszawie usłyszymy reprezentującą nasz kraj 10-letnią Alę Tracz. Dziś do sieci trafił teledysk do konkursowego utworu I'll Be Standing. 

Kim jest Alicja Tracz?

10-latka, która będzie reprezentować Polskę podczas nadchodzącej edycji Eurowizji Junior zadebiutowała przed szerszą publiką w programie „The Voice Kids”. Młoda wokalistka pochodzi z niewielkiej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Sama o sobie mówi, że kocha taniec, podróże i sport — zwłaszcza jazdę na deskorolce i wspinaczkę linową.

Oprócz uczestnictwa w „The Voice Kids”, dziewczynka jest również laureatką I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, a w maju ukazał się jej pierwszy singiel, w którym śpiewa w duecie z siostrą.

We wrześniu wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji Junior w ramach programu „Szansa na sukces”. Wygrała z piosenką pt. I’ll Be Standing, którą zaśpiewa 29 listopada w Warszawie. Dziś w sieci zadebiutował teledysk do finałowej piosenki.

Autorem klipu do I’ll Be Standing jest Pascal Pawliszewski

Za opublikowany w internecie teledysk do  I’ll Be Standing odpowiada Pascal Pawliszewski, który ma na koncie owocną współpracę z poprzednią laureatką Eurowizji Junior, czyli Viki Gabor (teledysk do utworu Superhero).

Klip do piosenki Ali Tracz został nagrany we wrocławskim klubie sportowym MAKO JUDO. Według koncepcji autora obrazuje on słowa I’ll be standing i pomaga w rozumieniu jej przesłania. Teledysk przedstawia bowiem historię młodej judoczki, która dąży do realizacji marzeń i celów. W jej roli wystąpiła Natalia Bartnik – nastoletnia polska judoczka, która zagrała w filmie Anny Jadowskiej „Dzikie róże”.

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów organizatora, to finał tegorocznej Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

* Zdjęcie główne: Waldemar Kompała/TVP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA