REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney chce porwać widzów magią Willa Smitha. Aktorski „Aladyn” z premierowym zwiastunem

Disney na 2019 rok przygotował cztery remaki swoich klasycznych animacji. Na pierwszy ogień pójdzie „Dumbo”, ale niedługo później do kin trafi też aktorski „Aladyn”. Produkcja doczekała się pełnoprawnego zwiastuna.

12.03.2019
15:12
aladyn zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Nowe wersje starych hitów Disneya to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmowych tematów ostatnich kilku lat. Trend został zapoczątkowany przez „Czarownicę”, która w interesujący sposób reinterpretowała „Śpiącą królewnę”. Film z Angeliną Jolie zarobił ogromne pieniądze i wkrótce doczeka się sequela. Ale Disney szybko zobaczył, że porównywalny sukces osiągnie nawet, jeśli po prostu drugi raz poda widzom tą samą historię. Takimi stosunkowo prostymi przeróbkami były „Księga dżungli” oraz „Piękna i Bestia”.

W najbliższych miesiącach Disney dostarczy do kin kolejne trzy remaki: „Dumbo”, „Aladyna” i „Króla Lwa”. Największe obawy fani animacji mają właśnie w stosunku do drugiego z wymienionych dzieł. Wokół filmu Guya Ritchiego nie brakuje problemów. Najpierw skandal wywołała informacja o przemalowywaniu białych statystów, a potem widzowie nabijali się z niebieskiego Willa Smitha w roli Dżina.

Aladyn zwiastun - kiedy premiera?

Premierowy zwiastun być może uspokoi część fanów klasycznej animacji. Efekty specjalne prezentują się lepiej niż na wcześniejszym teaserze i zdjęciach. A Will Smith tylko czasami występuje w oryginalnej postaci dżina z magicznej lampy. Oprócz tego materiał obiecuje ekscytujące sceny akcji z parkourem w roli głównej. Nie zabraknie też humoru, zwłaszcza w wykonaniu Smitha. Wszystko wskazuje jednak na to, że w kwestii fabuły otrzymamy absolutne powtórzenie oryginalnego „Aladyna”. Zwiastun sugeruje, że nawet rola księżniczki Dżasminy nie uległa żadnym zmianom.

REKLAMA

W obsadzie filmu oprócz gwiazdora „Facetów w czerni” zagrają także Mena Massoud jako Aladyn, Naoumi Scott jako Dżasmina, a także Marwan Kenzari w roli wezyra Dżafara i Navid Negahban, który wcieli się w sułtana Agrabahu. Czy twórcom filmu z Guyem Ritchiem na czele uda się stworzyć oryginalne dzieło, a może „Aladyn” doczeka się miana najbardziej niepotrzebnego filmu 2019 roku? Przekonamy się już niedługo.

„Aladyn” trafi do kin na całym świecie już 24 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA