REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Powstanie sequel Alienisty. W Angel of Darkness powrócą bohaterowie z pierwszej części

Pierwszy sezon serialu Alienista był dosyć sprawnie zrealizowaną produkcją o seryjnym mordercy. Produkcja doczeka się sequela. Angel of Darkness będzie bezpośrednią kontynuacją opowieści znanej z pierwszej części.

17.08.2018
9:45
Powstanie sequel Alienisty. W Angel of Darkness powrócą bohaterowie z pierwszej części
REKLAMA
REKLAMA

Alienista to dziesięcioodcinkowa seria opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy próbują powstrzymać seryjnego mordercę na ulicach XIX-wiecznego Nowego Jorku. W jej skład wchodzą współpracujący z policją alienista, jego przyjaciel rysownik i pierwsza kobieta w szeregach nowojorskiej policji. Nawet ten krótki opis sugeruje pewną sztywność charakterologiczną bohaterów i wrzucanie na siłę społecznych komentarzy rodem ze współczesności. I faktycznie dzieło stacji TNT nie było serialem bez wad.

Serial odniósł jednak ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych, po części dzięki wysokiej jakości produkcji i gry aktorskiej. Jak podaje serwis CinemaBlend, jest to obecnie najczęściej oglądany serial z 2018 roku w przedziale wiekowym 18-49. Dobre wyniki oglądalności, nominacje do Nagród Emmy i umowa z Netfliksem na zagraniczną dystrybucję – wszystko to sprawiło, że ogłoszenie sequela było kwestią czasu.

alienista sequel angel of darkness class="wp-image-192337"

W kontynuacji nazwanej Angel of Darkness powrócą postaci znane z Alienisty.

Przynajmniej te pierwszoplanowe. Do swoich ról powrócą Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning. Nie wiadomo na razie, czy pozostali bohaterowie znani z produkcji pojawią się w sequelu. Wiadomo jednak na pewno, że do grona serialowych postaci dołączy nowy przeciwnik głównych bohaterów.

Alienista został oparty na motywach powieści Caleba Carra z 1994 roku, która trzy lata później doczekała kontynuacji wydanej w Polsce pt. Anioł ciemności. Na bazie sukcesu serialu Carr ogłosił już zresztą, że pracuje nad kolejnym sequelem oraz prequelem Alienisty.

Alienista – gdzie obejrzeć?

Wydaje się więc, że serialowa kontynuacja podąży podobną ścieżką. Co ciekawe, ogłoszenie produkcji sequela może sprawić problemy stacji TNT. Alienista został nominowany do Nagród Emmy jako seria limitowana. Wraz z ogłoszeniem kolejnej części poniekąd przestał nią być.

REKLAMA

Podobna sytuacja zdarzyła się niedawno przy okazji nominacji dla Wielkich kłamstewek. HBO miało wówczas lepszą wymówkę, ponieważ zamówiło drugi sezon już po rozdaniu nagród. Jaki los podczas rozdania Emmy czeka Alienistę? Przekonamy się już 17 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA