REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Altered Carbon już niebawem w Netfliksie. Sprawdź, co warto nadrobić przed premierą

Już na początku przyszłego miesiąca, 2 lutego, w serwisie Netflix pojawi się Altered Carbon. Serial powstał na bazie powieści Modyfikowany węgiel. Jest jeszcze całkiem sporo czasu, by ją nadrobić. Obok nowego papierowego wydania można zaopatrzyć się również w e-booka i audiobooka.

25.01.2018
18:28
Przygotuj się na premierę Altered Carbon: książka, e-book i audiobook
REKLAMA
REKLAMA

Altered Carbon jest nowością, jaką serwis Netflix przygotował na luty. Nowa marka jest mocno promowana, a serial przygotowany został z ogromnym rozmachem. Opowieść nie jest jednak autorskim pomysłem scenarzystów, tylko adaptacją powieści wydanej kilkanaście lat temu.

Modyfikowany węgiel, bo taki tytuł w Polsce nosi Altered Carbon, napisał w 2002 roku Richard K. Morgan. Ze względu na rychłą premierę serialu na podstawie jego twórczości właściciele praw autorskich do powieści starają się zainteresować swoją ofertą osoby, które książki jeszcze nie czytały. Warto dodać, że Modyfikowany węgiel to pierwsza część trylogii brytyjskiego pisarza. Kolejne tomy poświęcone przygodom Takeshiego Kovacsa zostały wydane pod tytułami Upadłe anioły i Zbudzone Furie.

Zapoznanie się z książką przed premierą serialu może być tym ciekawsze, że twórcy produkcji odbiegli nieco od literackiego pierwowzoru. W serialowym Modyfikowanym węglu pojawia się np. Elliot, postać, która nie występuje w książce.

Altered Carbon - audiobook w Audioteka.pl

Do premiery serialu Altered Carbon pozostał tydzień. Z tej okazji Audioteka wysłała dziś do użytkowników swojej aplikacji powiadomienie. Serwis przypomina, że ma w ofercie książkę w wersji audio, na bazie której Netflix wyprodukował nowy serial.

Modyfikowany węgiel to pełny audiobook o długości 16 godzin i 27 minut. Lektorem tego wydania jest Maciej Kowalik. Przed zakupem audiobooka Altered Carbon można przesłuchać jego pierwsze 1,5 godziny bez żadnych opłat.

Audiobook kosztuje 39 zł. Subskrybenci usługi Audioteka Plus mogą wykupić go za 19,90 zł. Zdecydowanie odradzam zakup tej pozycji bezpośrednio w aplikacji na iPhone’a, gdzie Modyfikowany węgiel został wyceniony znacznie drożej. Kosztuje tam 54,99 zł.

Modyfikowany węgiel jest też dostępny na polskim rynku jako e-book.

Książkę w wersji elektronicznej można zdobyć już za nieco ponad 20 zł. Oferty różnych księgarni znajdziecie w serwisie Upoluj Ebooka. Najmniej za e-booka zapłacimy, nabywając go na stronie Świata Książki. Powieść kosztuje tam 22,75 zł. Altered Carbon można przeczytać też bezpłatnie w ramach abonamentu Legimi.

modyfikowany węgiel altered carbon ksiazka ebook audiobook okladka class="wp-image-128521"

Nowe wydanie Altered Carbon w papierze.

Premiera serialu Altered Carbon została zapowiedziana stosunkowo niedawno, ale Wydawnictwo Mag było na nią gotowe już w grudniu minionego roku. Do sprzedaży trafiło zupełnie nowe wydanie papierowej książki Modyfikowany węgiel.

Zeszłoroczna wersja Altered Carbon zyskała nową okładkę, którą stworzył Piotr Cieśliński ze studia Dark Crayon. Za tłumaczenie Modyfikowanego węgla na język polski odpowiada Marek Pawelec. Książka liczy 544 strony.

Modyfikowany węgiel w papierze został wyceniony na 39 zł, ale książkę można nabyć znacznie taniej. W serwisie dobre-ksiazki.com.pl kupimy ją za 24,64 zł.

Przed seansem będzie można odwiedzić też Pawilon Altered Carbon.

W dniu premiery serialu w Warszawie zostanie otwarty Pawilon Altered Carbon. Opis wydarzenia w serwisie Facebook sugeruje, że w środku przygotowana zostanie scenografia przypominająca oddział fikcyjnej korporacji Psychasec.

Modyfikowany węgiel - materiał zza kulis.

Netflix udostępnił też nowe wideo, które pozwoli zagłębić się widzom w świat Altered Carbon. Na oficjalnym kanale w serwisie YouTube pojawił się materiał pokazujący kulisy powstawania serialu.

REKLAMA

Wideo w języku angielskim z polskimi napisami trwa nieco ponad 2 minuty. Ekipa zaangażowana w powstanie serialu opowiada w nim, jak wyglądała ich praca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA