REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amerykańscy bogowie ruszą na wojnę. Znamy datę premiery drugiego sezonu

Serial na podstawie książki Neila Gaimana, czyli Amerykańscy bogowie, powróci w kolejnej porcji odcinków. Stacja Starz podała oficjalną datę premiery.

06.12.2018
13:01
Amerykańscy bogowie wrócą w 2. sezonie. Stacja Starz podała datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Ricky Whittle raz jeszcze wejdzie w buty  głównej postaci, którą jest Cień, podobnie zresztą, jak Ian McShane jako tajemniczy Pan Wednesday. Duet ruszy na pełną wojnę pomiędzy starymi a nowymi bogami. Sezon będzie liczyć osiem odcinków.

Premiera pierwszej serii miała miejsce w maju 2017 roku. Dosyć długo przyszło nam czekać na nowe odcinki, a to ze względu na szereg zawirowań wokół produkcji. Z Amerykańskich bogów zrezygnowali dotychczasowi showrunnerzy, czyli Bryan Fuller i Michael Green. Na ich miejsce wskoczył Jesse Alexander, który ma na koncie m.in. Star Trek: Discovery, Hannibala, oba seriale autorstwa Bryana Fullera oraz Agentkę o stu twarzach. To właśnie on wraz z Neilem Gaimanem, autorem literackiego pierwowzoru, będzie trzymał pieczę nad 2. sezonem, a ten powróci w przyszłym roku.

Amerykańscy bogowie zadebiutują 10 marca 2019 r.

amerykańscy bogowie 2 sezon class="wp-image-230249"

Wyżej wspomniane zmiany to nie wszystkie, z którymi muszą liczyć się widzowie. W drugim sezonie nie zobaczymy Gillian Anderson, która wcielała się w boginię Media, naśladującą m.in. Davida Bowiego, Lucille Ball czy Marilyn Monroe.

Podobny los podzieliła Kristin Chenoweth, która grała w serialu boginię imieniem Wielkanoc. Aktorka za powód swojego odejścia podała opuszczenie produkcji przez Fullera. W rozmowie z TVLine wyznała, że po prostu nie czułaby się fair wobec niego, gdyby zgodziła się na dalszy występ w serialu.

REKLAMA

Przypominamy, że pierwszy sezon opowiadał historię mężczyzny imieniem Cień, który wychodzi z więzienia i wplątuje się w toczoną przez tytułowych bogów rozgrywkę, której stawką są losy świata.

Dotychczasowe odcinki Amerykańskich bogów można oglądać w serwisie Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA