REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge. Prezydent RP rapuje oraz nominuje premiera i gwiazdy estrady

Druga edycja akcji Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi, wychodząc poza pierwotne środowisko raperów. Najpierw za rapowanie wzięli się inni muzycy i pisarze, a ostatnio też politycy. Niespodziewanie w #Hot16Chalenge2 wziął dzisiaj udział również Andrzej Duda. Jak wypadł prezydent RP?

11.05.2020
17:32
andrzej duda hot16challenge
REKLAMA
REKLAMA

Hot16Challenge to bez wątpienia najpopularniejsza viralowa kampania od czasu sławnego Ice Bucket Challenge. Rozpoczęta niedawno nowa edycja wydarzenia wymierzona w pandemię koronawirusa przyciągnęła już dziesiątki popularnych gwiazd rapu i nie tylko. W akcji wzięli już udział m.in. Jakub Żulczyk (który ponadto nominował kolejnych pisarzy), Dorota Masłowska czy Dawid Podsiadło. Niestety, nie wszyscy skupili się na charytatywnej stronie przedsięwzięcia. Tutaj niechlubnym przypadkiem jest Janusz Korwin-Mikke, który cały swój kawałek wypełnił po brzegi wulgaryzmami i nienawiścią skierowaną w stronę politycznych oponentów.

Zupełnie niespodziewanie najnowszych uczestnikiem Hot16Challenge okazał się prezydent Andrzej Duda.

REKLAMA

Głowę państwa do stworzenia własnego utworu nominował raper Zeus. Na początku wideo opublikowanego na youtube'owym kanale W Pałacu Prezydenckim Duda zaznaczył, że odpowiedź na wyzwanie nieco mu zajęła z racji pełnionych obowiązków. Ostatecznie nagrał jednak swój rap i wrzucił go do internetu wraz z linkiem do zbiórki dla Siepomaga.pl. Na przestrzeni całego 16-wersowego utworu przewija się głównie zdanie: „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” i różne odniesienia do trwającej pandemii koronawirusa. Po zakończeniu swojego rapu prezydent nominował ponadto Marylę Rodowicz, Golec Orkiestra, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespół Pectus oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy Andrzej Duda w trakcie kampanii wyborczej (de facto przedłużonej z powodu nieodbycia się wyborów w planowanym terminie) angażuje się w działania skierowane na zdobycie popularności w sieci. Prezydent zdążył już wcześniej założyć konto na portalu TikTok. Część komentujących uznała wrzucanie tego typu filmików za niegodne kogoś na takiej pozycji, ale popularność nagrania wskazuje raczej na duże grono fanów. Jak wyborcy przyjmą rap Andrzeja Dudy? Przekonamy się wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA