REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

„Zdemaskowana” Masłowska tańczy i rapuje w walce z COVID-19. Pisarka dołączyła do Hot16Challenge2

To już pewne – akcja pod hasłem Hot16Challenge nie okazała się chwilowym trendem, lecz w pełni opanowała polski internet. Do rapujących szesnastowersowe zwrotki uczestników dołączyła Dorota Masłowska. Pisarka, która zasłynęła już wplataniem hip-hopowego rytmu do swoich książek i nieszablonowym projektem muzycznym „Mister D.”, po raz kolejny udowodniła, że melorecytacja to jej drugie imię.

11.05.2020
16:05
maslowska rap covid 19 wyzwanie hot16challenge
REKLAMA
REKLAMA

W charytatywnej akcji Hot16Challenge (w ramach której znani ludzie recytują do dowolnego beatu szesnastowersowe zwrotki i zachęcają do wpłat na walkę z pandemią COVID-19) biorą udział już nie tylko zawodowi muzycy. Do inicjatywy dołączył ostatnio także pisarz Jakub Żulczyk, który rzucił wyzwanie Dorocie Masłowskiej. Na reakcję pisarki, słynącej z zamiłowania do kultury hip-hopu, nie trzeba było długo czekać. Oto owoc jej pracy:

Ci, którzy zdążyli w 2014 roku zachwycić się muzycznym projektem pisarki tworzącej pod pseudonimem „Mister D." na pewno docenią nie tylko solidny warsztat muzyczny Masłowskiej, ale przede wszystkim warstwę tekstową:

Nienawiść w czasach zarazy. Już nie mogę patrzeć
na pokserowane twarze tych handlarzy krapem,
z pierwszych stronach gazet
gdyby w u mnie żabce
sprzedawali wafle to bym nic do nie miała
lecz te wafle rządzą państwem.
Robię szesnastkę może wpadniesz nie jest fajnie
Ale jest okazja by popatrzeć jak tańczę
Likwiduję antytarczę i tańczę

Klimat miejskich blokowisk i „żabek" rodzi skojarzenia ze wspomnianym projektem „Mister D." i kultowym już teledyskiem do utworu „Chleb", w którym widzimy cwałującą na jamniku-gigancie Anję Rubik:

Tego dnia miałam rozbierać choinkę,
Ale powiedziałam matce,
że pójdę wpierw po chleb,
Na kolację.
Co nie pójdę do Żabki,
Nie ma tam kolejki,
Może daleko, ale dają te naklejki.
Za 500 dostajesz maskotkę,
Bynajmniej dla mnie są one mega słodkie - śpiewa w utworze Masłowska (innym popularnym singlem promującym album był „Hajs").

REKLAMA

Cóż,  Dorota Masłowska po raz kolejny udowodniła, że w jej duszy gra rap, a melorecytacja to jej drugie imię. Nic więc dziwnego, że wyzwanie Hot16Challenge poszło pisarce śpiewająco i artystka może być z siebie dumna jak „Paw królowej".

* Zdjęcie główne: facebook.com/Dorota Masłowska

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA