REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Apple Music kontra Deezer – który wybrać? Porównanie dwóch serwisów streamingowych

Na rynku równolegle istnieje duża liczba konkurencyjnych serwisów strumieniujących muzykę o bardzo zbliżonym profilu i podobnych parametrach usługi. Aby pomóc Wam w wyborze, przeprowadziliśmy kilka testów porównawczych największych usługodawców. Dziś czas na kolejny pojedynek. Tym razem: Apple Music kontra Deezer.

16.09.2019
9:03
Apple Music kontra Deezer
REKLAMA
REKLAMA

Apple Music kontra Deezer – dostępność i aplikacje

Apple Music jest dostępne na platformy:

macOS, Windows (tylko desktop), Android, iOS, tvOS, watchOS, zgodny z systemem głośników Sonos, zgodny z CarPlay, zgodny z AirPlay

Deezer jest dostępny na następujące platformy:

macOS, Windows (wersja na desktop, na telefon, na konsolę Xbox One), Android, Android Wear, Android TV, BlackBerry 10, iOS, watchOS, webOS, Tizen, Firefo, OS, Foxxum TV, zgodny z Roku, zgodny z Chromecast, zgodny z NetRange, zgodny z Fire TV, zgodny z systemem głośników Sonos, zgodny z Yamaha MusicCast. Zgodny z licznymi urządzeniami multimedialnymi od m.in. Rocki, Harman Kardon czy Bang & Olufsen. Zgodny z CarPlay i Android Auto

Zwycięca: Deezer

Apple Music - wersja komputerowa class="wp-image-306352"

Apple Music vs Deezer – cena

Apple Music dla nowych klientów oferuje bezpłatną trzymiesięczną wersję próbną. Następnie można wybrać między trzema pakietami: Student (wymagana weryfikacja na podstawie ważnej legitymacji) za 9,99zł/miesięcznie, Klient Indywidualny w cenie 19,99zł/miesięcznie oraz Rodzina (do 6 użytkowników w ramach funkcji „Family Sharing”) w cenie: 29,99zł.

Deezer posiada bezpłatną wersję aplikacji. Ta umożliwia słuchanie muzyki bez limitu na PC i tablecie w standardowej jakości. Wersja płatna znosi limity na słuchanie na telefonie, zwiększa jakość dźwięku, usuwa reklamy, pozwala pobierać muzykę do pamięci urządzenia.

Deezer Premium można testować za darmo przez trzy miesiące. Następnie można wybrać między pakietami: Klient Indywidualny za 19,99zł/miesięcznie, bądź Family (do 6 osób) za 29,99zł. Dodatkowo dostępna jest także usługa Deezer HiFi w cenie 39,99 zł miesięcznie. W jego ramach którego strumieniować możemy muzykę w najwyższej jakości, bez kompresji. Możliwa jest także płatność za rok z góry, w wyniku czego cena za 12 miesięcy wynosi 199,90zł zamiast 239,88zł

Zwycięzca: remis 

Powodem werdyktu jest, że Apple Music oferuje tańszą wersję dla Studentów, która nie istnieje w Deezerze, który posiada jednak wiele innych opcji cenowych.

Deezer - wersja komputerowa class="wp-image-306355"

Apple Music kontra Deezer – odkrywanie muzyki

Obie aplikacje proponują listy bazujące na naszych dotychczasowych preferencjach muzycznych, a także specjalne listy tworzone pod okiem ekspertów.

Apple Music na początku użytkowania zapyta nas o ulubionych artystów i najchętniej słuchane rodzaje muzyki. Na podstawie tych danych dobiera dla nas listy odtwarzania opracowywane przez ekspertów muzycznych. Usługa posiada także specjalne radio Beats 1 z muzyką nadawaną na żywo. W radiu Beats 1 występują światowej sławy DJ-e i ich goście. Nadawane na żywo audycje są dostępne do późniejszego odsłuchu. Serwis posiada także dział z listami przebojów, a także miks z kawałkami, słuchanymi przez twoich znajomych.

Deezer oferuje funkcje Flow, czyli algorytm uczenia się naszego gustu. Gdy jakaś piosenka nam się szczególnie spodoba, możemy kliknąć w serduszko w interfejsie aplikacji, dzięki czemu usługa dostanie dane o naszych upodobaniach. Dzięki Flow Deezer będzie pamiętać nasze wybory i proponować nam dynamicznie generowaną listę ulubionych numerów i takich, które są do nich podobne. Deezer posiada także dedykowane sesje kameralnych koncertów, tzw. Deezer Sessions. Serwis oferuje także listy odtwarzania tworzone pod okiem ekspertów muzycznych oraz wyświetlanie tekstów do poszczególnych utworów.

Zwycięca: remis

Apple Music - telefon class="wp-image-306358"

Apple Music kontra Deezer – jakość muzyki

W przypadku Apple Music nie jest jasne jakie parametry oferuje muzyka strumieniowana, ale utwory zapisywane lokalnie wykorzystują kodek AAC o przepływności 256 kb/s.

Deezer w planie standardowym oparty jest o kodek MP3 o przepływności 128 lub 320 kb/s. Oprócz tego, w ramach planu Deezer HiFi, można wykorzystywać kodek FLAC (16 bitów, 44,1 kHz).

Zwycięzca: Deezer

Apple Music kontra Deezer – dostępność muzyki

Apple Music oferuje 50 mln utworów muzycznych w swoim katalogu.

Deezer posiada w swoim katalogu ponad 53 mln utworów muzycznych, w tym 36 mln w wersji FLAC, dostępnej w usłudze Deezer HiFi.

Zwycięzca: Deezer

Deezer - telefon class="wp-image-306361"

Apple Music kontra Deezer – to który wybrać?

REKLAMA

Zwycięzcą pojedynku Apple Music versus Deezer, zdecydowanie jest ten drugi serwis. Posiada on nie tylko większy katalog muzyczny w lepszej jakości dźwięku, ale jest także dostępny na większej liczbie urządzeń. Apple Music posiada wprawdzie lepszą integrację z systemami Apple oraz sklepem iTunes, ale na tym w zasadzie kończy się jego wyższość na tle konkurencyjnej platformy streamingowej.

W tym wypadku wynik pojedynku jest jednoznaczny. To 5:2 dla Deezera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA