REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Apple Music przypomni ci, czego słuchałeś w 2019 roku. Nowa funkcja Replay działa jak Spotify Wrapped

Apple Music Replay to nowa funkcja streamingu muzycznego od Apple'a, która podsumuje za ciebie 2019 rok. Dzięki niej dowiesz się, które utwory i jacy wykonawcy podbili twoje serce.

14.11.2019
12:47
Apple Music replay 2019 nowa funkcja
REKLAMA
REKLAMA

Zbliża się koniec 2019 roku (tak, tak, mnie też trudno w to uwierzyć, jeszcze przed chwilą świętowaliśmy Nowy Rok) i czas na podsumowania ostatnich miesięcy. Apple Music już teraz postanowiło nam w tym pomóc, dzięki nowej funkcji Replay. Z jej pomocą możemy dowiedzieć się, czego najwięcej słuchaliśmy w 2019 roku i przypomnieć sobie, jacy artyści zrobili na nas największe wrażenie.

Funkcja Apple Music Replay dostępna jest z poziomu aplikacji Apple Music – aby ją włączyć, musimy zalogować się do naszego konta iCloud.

 class="wp-image-344288"
Zajawka Apple Music Replay w aplikacji Apple Music

Następnie zostajemy przeniesieni na stronę Replay, gdzie dostajemy listę najchętniej słuchanych przez nas utworów w 2019 roku. Poza tym możemy zobaczyć, którzy artyści byli przez nas najczęściej wybierani i jakie płyty były przez nas odtwarzane najwięcej razy. U mnie prym wiodą Kate Bush, Jefferson Airplane, Polo & Pan oraz Billie Eilish.

Replay Apple Music strona class="wp-image-344282"
Strona internetowa Apple Music Replay

Po wejściu na stronę funkcji Replay możemy listę najchętniej słuchanych kawałków w 2019 roku odtworzyć bezpośrednio w przeglądarce albo dodać jako playlistę do aplikacji Apple Music.

Oprócz muzycznego podsumowania 2019 roku możemy też na stronie Apple Music Replay sprawdzić, jak wyglądały poprzednie lata – 2018 i 2017. Wystarczy na samym dole kliknąć w odpowiednie ikonki, które przeniosą nas na poszczególne okresy.

Replay od Apple Music to właściwie kopia bardzo podobnej funkcji Spotify – Wrapped.

REKLAMA

Ona również pozwala na podsumowanie bieżącego roku i sprawdzenie, które kawałki i jacy artyści królowali na naszych prywatnych playlistach w usłudze Spotify. Płatną usługę Apple'a subskrybuje aktualnie ponad 60 mln użytkowników na świecie, a ze Spotify korzysta blisko 250 mln internautów, z których 113 mln płaci za dostęp do wersji Premium.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA