REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Świetna okazja dla studentów. Dostęp do Apple TV+ za darmo dla osób z tańszą subskrypcją Apple Music

Apple na własnej skórze przekonuje się, jak trudny jest rynek usług płatnego VOD. Firma stara się zachęcić kolejne osoby do sprawdzenia swojego serwisu, pomimo negatywnych reakcji części użytkowników. Jedną z użytych metod jest powiązanie Apple TV+ z innymi aplikacjami giganta. Specjalną ofertę otrzymali studenci korzystający z Apple Music.

04.11.2019
12:55
apple tv plus za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Apple TV+ to nowa usługa VOD, która wystartowała 1 listopada. Jej początek trudno jednak uznać za szczególnie udany. Lista oryginalnych produkcji dostępnych w serwisie Apple'a jest bardzo uboga, a licencjonowanych filmów czy seriali nie ma tam w ogóle. Z tego powodu trudno traktować go jako poważną konkurencję dla Netfliksa czy HBO GO.

Widać to zresztą po samych działaniach firmy, które są jednoznacznie nastawione na zdobywanie klientów już należących do wielkiej rodziny Apple'a. Posiadacze urządzeń z najnowszą generacją iOS mają przez cały najbliższy rok dostęp do VOD bez dodatkowych opłat (ale muszą uważać, żeby przypadkiem nie anulować okresu próbnego). Apple TV+ można co prawda używać również za pomocą jednej z przeglądarek dostępnych na komputery osobiste, ale to narzędzie już na starcie potrzebuje licznych poprawek.

Inna promocja została skierowana do studentów, którzy wykupili tańszą subskrypcję Apple Music. Otrzymają oni dostęp do Apple TV+ bez dodatkowych opłat.

apple tv plus za darmo class="wp-image-340055"

Subskrypcja studencka dotyczy osób uczęszczających na zajęcia na uniwersytetach i uczelniach wyższych. Pozwala na korzystanie z Apple Music przez 48 miesięcy w tańszej cenie 9,99 zł miesięcznie. Prawdziwość statusu studenta jest weryfikowana za pomocą usługi UNiDAYS. Dokładne informacje o tym, jak założyć studenckie konto znajdziecie na oficjalnej stronie pomocy Apple'a.

REKLAMA

Pierwsi posiadacze tego rodzaju subskrypcji zaczęli już otrzymywać mailowo informację o dostępie do Apple TV+ bez dodatkowych opłat. To z pewnością dobry wybór ze strony firmy, by zwiększać świadomość istnienia swojego serwisu VOD poprzez powiązanie go z istniejącymi wcześniej usługami. Można mieć jednak wątpliwości czy rozdawanie wszystkim dotychczasowym klientom dostępu do Apple Originals za darmo w połączeniu z ignorowaniem innych potencjalnych użytkowników przyniesie finansową korzyść w najbliższym czasie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA