REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Warszawa słucha muzyki z Ukrainy i Rosji. Top Apple Music zdominowany przez utwory ze wschodu

Warszawa słucha Ukrainy i Rosji. Subskrybenci Apple Music mogą zaobserwować interesujący efekt obecnej sytuacji - lista "Top 25: Warszawa" została zdominowana przez ukraińskich i rosyjskich wykonawców.

16.03.2022
6:48
apple music top 25 warszawa ukraina muzyka wykonawcy
REKLAMA

Wygląda na to, że przebywający w Warszawie użytkownicy Apple Music wybierają obecnie przede wszystkim ukraińskie i rosyjskie hity. To kolejny dzień, kiedy na liście "TOP 25: Warszawa" możemy zaobserwować dominację numerów wykonywanych przez naszych sąsiadów. Zwłaszcza dziś - 15 marca - topka prezentuje się interesująco: w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych utworów aż osiem tytułów zapisanych jest cyrylicą. Dopiero miejsce 10. należy do polskich arytstów ("Mamo tyś płakała" od sanah i Igora Herbuta).

Trudno powiedzieć, jak sytuacja wygląda w przypadku innych znanych muzycznych serwisów - jak wiemy, Spotify jest zdecydowanie najpopularniejsze (w połowie 2021 roku aż 31% użytkowników globalnych serwisów streamingujących muzykę korzystało właśnie ze Spoti; Apple Music znalazło się na 2. miejscu z wynikiem 15 proc.), jednak nie umożliwia sprawdzenia najczęściej słuchanych kawałków w państwowej stolicy.

REKLAMA

Apple Music: Warszawa słucha Ukrainy

Umożliwia to jednak Apple Music, a my możemy zakładać, że w przypadku konkurencyjnych aplikacji sytuacja może wyglądać podobnie. Przyczyna tego stanu rzeczy jest na tyle oczywista, że nie ma większego sensu się nad nią rozwodzić - nowoprzybyli i okoliczności sprzyjają natężeniu odsłuchań ukraińsko- i rosyjskojęzycznych muzyków. Poniżej porównanie list "TOP" z całej Polski i z Warszawy:

REKLAMA

A czego słucha się w Ukrainie? Rzecz jasna - ukraińskich piosenek. Listy czołowych serwisów nie pozostawiają wątpliwości, że atakowani przez najeźdźcę Ukraińcy podnoszą się na duchu rodzimą muzyką. Najchętniej wybierane numery to "Stefania" zespołu Kalush, "Ne tvoya viyna" zespołu Okean Elzy i "22 (feta Tof)" Yarmarka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA