REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nie masz Maca, iPada, ani iPhone'a, a chcesz sprawdzić Apple TV+. Czy usługa działa na Androidzie, Windowsie i systemach smart tv?

Apple TV+ zadebiutował dzisiaj z samego rana, co zapewne cieszy użytkowników sprzętów Apple’a. Co jednak, jeśli nie macie urządzeń od firmy z Cupertino, a chcielibyście zobaczyć, co serwis ma wam do zaoferowania?

01.11.2019
11:16
aple tv plus android windows
REKLAMA
REKLAMA

Apple TV+ to nowy - chociaż chciałoby się powiedzieć „kolejny” - serwis VOD, który debiutuje w naszym kraju. Za wcześnie jest mówić, czy stanie się realną konkurencją dla Netfliksa czy HBO, które lada rok może przemienić się w potężne HBO Max. Nie ulega jednak wątpliwości, że Apple robi wszystko, aby tak się stało. Nie tylko światowa premiera, która objęła wiele rynków, w tym polski, o tym świadczą. Koronnym argumentem jest tutaj fakt, że produkcje oferowane przez giganta świata technologii wypełnione są wielkimi nazwiskami, gwiazdami przed i za kamerą. Jasnym jest, że to właśnie treściami Apple chce zawalczyć o uwagę widza.

Jak skorzystać z Apple TV+?

Najważniejsze informacje o serwisie od Apple’a znajdziecie w tekście Piotrka Grabca. Co oczywiste, z serwisu VOD mogą korzystać użytkownicy sprzętów firmy z Cupertino. Są to: iPhone, odtwarzacz iPod touch z systemem iOS 13, iPad, komputer Mac, a także przystawka Apple TV.

Apple TV+ w przeglądarce

Dla tych, którzy nie posiadają sprzętów firmy z nagryzionym jabłkiem, zostaje skorzystanie z przeglądarki i wejście na stronę https://tv.apple.com/. Tam wystarczy przejść przez prosty proces rejestracji - należy podać adres e-mail, a następnie dane karty płatniczej i gotowe. Można cieszyć się produkcjami dostępnymi również z polskimi napisami. Serwis wspiera nie tylko przeglądarkę Apple’a, Safari, ale również Chrome’a i FireFoksa.

Apple TV+ na smart TV

Z usługi będą mogli skorzystać również posiadacze niektórych telewizorów wyposażonych w smart tv. Co jednak ważne, przed skorzystaniem z usługi trzeba wcześniej przygotować, jeśli jeszcze się nie zarejestrowaliśmy, konto Apple ID. Będzie nam ono, wraz z hasłem, potrzebne do zalogowania się do usługi.

REKLAMA

Apple TV, Android i Windows

Chociaż niektóre usługi Apple’a mają swoje aplikacje w systemie Android - przykładem choćby Apple Music – to Apple TV+ jak na razie nie jest dostępne na telefonach innych niż iPhone. Podobnie sprawa ma się z systemem Windows – tu też nie znajdziecie dedykowanej aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA