REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Apple TV+ już jest! Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze VOD

Apple TV+, czyli serwis wideo na żądanie producenta iPhone’ów, właśnie wylądował. Podsumowujemy, co wiemy na jego temat.

01.11.2019
8:59
apple tv plus
REKLAMA
REKLAMA

Po miesiącach oczekiwań nasza cierpliwość została wreszcie nagrodzona. Już dzisiaj wszyscy chętni mogą spędzić wieczór na oglądaniu produkcji na wyłączność w Apple TV+. Usługa dostępna jest również w przeglądarce. Sprawdziliśmy, co trzeba wiedzieć o tej usłudze.

Czym w zasadzie się różni Apple TV i Apple TV+? Uporządkujmy.

Apple TV to nazwa przystawki do telewizora, którą od dekady produkuje Apple - ale nie tylko. Pod tą samą nazwą funkcjonuje aplikacja mobilna do odtwarzania filmów i seriali. Z jej poziomów można uzyskać dostęp do zasobów iTunes Store, w którym można dopisać do swojego konta wybrane produkcje na stałe.

Oprócz tego w aplikacji Apple TV można zasubskrybować tzw. kanały, czyli wykupić dostęp do treści od wybranego dostawcy. U nas dostępny jest tylko Smithsonian, ale w Stanach jest ich już z kilkadziesiąt. Apple TV+, czyli serwis VOD od Apple’a, jest de facto jednym z takich kanałów.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale o różnicach pomiędzy Apple TV i Apple TV+.

Apple TV+ - ile to kosztuje?

Dostęp do usługi został wyceniony w Stanach Zjednoczonych na 4,99 dol. miesięcznie. To tyle samo, ile kosztuje abonament Apple Arcade i o połowę mniej niż Apple Music. W naszym kraju sytuacja, jeśli spojrzeć na obie te usługi, wygląda jednak trochę gorzej.

Za dostęp do Apple TV+ trzeba zapłacić w Polsce aż 24,99 zł. To więcej niż podstawowy pakiet Apple Music, który kosztuje w naszym kraju 19,99 zł. Szkoda, że tym razem firma nie zadbała o to, by dopasować cenę nowych subskrypcji do naszej siły nabywczej.

Jest też opcja płatności za cały rok z góry, wtedy de facto dwa miesiące subskrypcji dostaje się za darmo.

Czy dostępny jest okres próbny w Apple TV+?

Tak, okres próbny wynosi 7 dni. Wcześniej, co jasne, trzeba podać dane karty płatniczej. Po tym czasie z naszego konta zostaną pobrane środki na miesiąc subskrypcji.

Kto może otrzymać Apple TV+ za darmo?

Apple przygotował niespodziankę dla swoich klientów. Każdy, kto w ostatnich tygodniach zakupił nowe urządzenia Apple’a, w tym np. przystawkę Apple TV lub tegoroczne iPhone’y, będzie mógł skorzystać z Apple TV+ bez żadnych opłat przez rok.

Apple TV+ i konta rodzinne

Na osłodę ceny subskrypcji Apple TV+ dla osób, które nie kupiły w ostatnim czasie nowego sprzętu i tego nie planują, mam to, że usługa, podobnie jak Apple Arcade, dostępna jest od razu dla wszystkich członków rodziny zrzeszonych w ramach iCloud Family Sharing. VOD może używać do 6 osób naraz.

Na jakie platformy dostępne jest Apple TV+?

Z usługi będzie można skorzystać na sprzętach Apple’a takich jak smartfony iPhone lub odtwarzacze iPod touch z systemem iOS, tablety iPad z iPadOS, komputery Mac z macOS i Apple TV z tvOS. Do tego dochodzi wersja przeglądarkowa oraz na telewizory i przystawki innych firm (Samsung, LG, Sony, Vizio, Roku, Amazon). W przypadku aplikacji materiały można pobierać do oglądania offline.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale, w którym przyglądam się platformom, na których dostępny będzie serwis Apple TV+.

Co można obejrzeć w Apple TV+ na start?

W ramach usługi Apple TV+ nie będzie dostępny żaden katalog produkcji, które Apple licencjonuje od zewnętrznych podmiotów. Dostępne są jedynie produkcje własne na wyłączność. Na start w Apple TV+ pojawi się pięć seriali aktorskich („See”, „The Morning Show”, „Dickinson”, „For All Mankind”, „Ghostwriter”, „Helpsters”), animację dla dzieci („Snoopy in Space”) i dokument („The Elephant Queen”)

REKLAMA

A ile odcinków będzie dostępnych na start? Są tu dwie szkoły: falenicka i otworcka hbowska (jeden odcinek w tygodniu) i netfliksowska (cały sezon udostępniany naraz). Apple TV próbuje ożenić oba pomysły. Na start dostępne w większości przypadków mają być po dwa lub trzy odcinki, a potem pojawiać się będą co jakiś czas nowe produkcje oraz co tydzień kolejne epizody dotychczasowych.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale, który omawia startowe produkcje w Apple TV+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA