REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Masz nowego iPada lub iPhone'a? Nie kasuj subskrypcji Apple TV+, bo stracisz darmowy okres próbny

Na początku listopada zadebiutowała usługa Apple TV+. Nowe VOD spotkało się z długą listą obiekcji i problemów, ale akurat posiadacze tegorocznych urządzeń Apple'a nie mają na co narzekać. Powinni jednak uważać, bo mogą bardzo łatwo stracić trwający rok darmowy okres próbny.

04.11.2019
10:28
apple tv plus okres próbny
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze dni istnienia każdego serwisu VOD często wiążą się z różnymi negatywnymi opiniami i mniej lub bardziej zauważalnymi niedostatkami technologicznymi. Wydaje się jednak, że Apple TV+ w tym kontekście pobiło wszelkie rekordy. Serwis zadebiutował z bardzo skromną liczbą produkcji, która w żadnym razie nie równoważy jego wysokiej ceny. Szybko okazało się też, że wersja na przeglądarki pozostawia bardzo dużo do życzenia i zdecydowanie utrudnia czerpanie przyjemności z seansu któregoś z kilku seriali Apple'a.

Część tych problemów nie dotyczy jednak stałych klientów firmy z Cupertino. Posiadacze nowego iPhone'a, iPada, iPada touch, Apple TV czy Maca mają trzy miesiące od daty zakupu, żeby założyć konto na platformie. Takie osoby zostaną automatycznie zapisane w trybie płatności comiesięcznych (za 24,99 zł), ale przez dwanaście miesięcy nie będą musiały przejmować się tymi kosztami.

Otrzymały bowiem trwający aż rok darmowy okres próbny. Jest tylko jeden haczyk – nie mogą przez ten czas usuwać subskrypcji Apple TV+.

apple tv plus okres próbny

Warto zwrócić uwagę, że wygląda to inaczej niż w przypadku bezpłatnych okresów próbnych na Netfliksie (ten już oficjalnie w Polsce nie obowiązuje) i na HBO GO (aktualnie mamy 7 dni darmowego okresu próbnego) – tam można anulować subskrypcję, żeby nie naliczyło płatności za kolejny miesiąc i nadal cieszyć się – teraz już tylko w przypadku HBO GO – zagwarantowanym darmowym okresem próbnym.

Na ten moment serwis Apple TV+ nie oferuje szerokiej bazy produkcji, więc ze wszystkimi dziełami Apple TV+ będzie można się uporać stosunkowo szybko. Nowe seriale pojawiają się tam albo w całości, albo dodawane zostały na razie po trzy odcinki danej produkcji.

REKLAMA

Pojawiająca się wówczas pokusa usunięcia niepotrzebnej usługi nie jest jednak mądrym wyjściem. Apple TV+ wciąż może w następnych miesiącach dostarczyć głośnych i dobrych seriali, a usunięcie konta lub rezygnacja z okresu próbnego definitywnie kończy możliwość oglądania serwisu bez dodatkowych opłat. Po upływie roku z kont klientów korzystających z tej opcji zostanie automatycznie pobrana pierwsza opłata, więc osoby niezainteresowane dalszym korzystaniem z Apple TV+ powinny usunąć konto jeszcze przed 1 listopada 2020 roku. Nie warto tego jednak robić zbyt wcześnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA