REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Armia umarłych” wywołuje głód filmów o zombie. Te tytuły na Netfliksie zaspokoją wasz apetyt

„Armia umarłych” od piątku sieje spustoszenie na Netfliksie. Elvis zombie i grupa najemników szykująca się do skoku wszech czasów rozbudzają apetyt na więcej filmów o żywych trupach. Na szczęście tych na Netfliksie nie brakuje.

24.05.2021
22:00
ziemia żywych trupów najlepsze filmy o zombie netflix
REKLAMA

Krwiożercze, głodne ludzkiego mięsa zombie od wielu dekad rozpalają wyobraźnię kinomanów. Filmów z żywymi trupami nie brakuje również na Netfliksie. Wśród nich znajdziecie jeden z sequeli kultowej „Nocy żywych trupów”, a także dwa koreańskie tytuły, które nie pozwolą wam oderwać się od ekranu.

REKLAMA

Najlepsze filmy o zombie dostępne na Netflix Polska

Ziemia żywych trupów

Jeśli zombie, to wiadomo – George A. Romero. Reżyser swoją „Nocą żywych trupów” wyznaczył standardy opowiadania o zombie, które do dzisiaj w mniejszym bądź większym stopniu wciąż obowiązują. Od czasu akcji wspomnianego filmu minęło już trochę czasu i w „Ziemi żywych trupów” zombie opanowały już cały świat. Zasady jednak się nie zmieniły. Twórca poprzez metaforę żywych trupów wciąż ma nam coś ciekawego do powiedzenia o otaczającym nas świecie. Jest krwawo, ale i powodów do refleksji nie brakuje.

Film dostępny na platformie Netflix.

Nawet jeśli scenariusz „#Alive” powstał jeszcze przed pandemią koronawirusa, to znajdziemy tu wiele odniesień do naszej aktualnej sytuacji. A do tego nie zabraknie dobrej i krwawej rozrywki z głodnymi ludzkiego mięsa żywymi trupami. Ten koreański horror opowiada o mężczyźnie, który w obawie przed tajemniczą chorobą musiał zabarykadować się w domu. I kiedy traci już chęć do życia, poznaje kobietę z budynku naprzeciwko. Wtedy rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Film dostępny na platformie Netflix.

Zombie Express

Jak Koreańczycy zrobią film o zombie, to nie można oderwać się od ekranu. „Zombie Express” to drugi film, który tego dowodzi. Tym razem wraz z bohaterami, którzy próbują przetrwać epidemię zombie, utykamy w pociągu jadącym z Seulu do Pusan. Jest klaustrofobicznie, krwawo i mrocznie. A w samym sercu fabuły stoi narracja o próbie uratowania rodzinnych relacji i sporo ciekawych przemyśleń na temat otaczającego nas świata.

Film dostępny na platformie Netflix.

Apokalipsa zombie w rytmie rock&rolla. Twórcy „Zombieland” wykorzystali prosty, ale efektowny mechanizm narracyjny łącząc ze sobą dwie odmienne osobowości. Columbus jest poukładanym młodzieńcem, który przeżył w świecie pełnym żywych trupów dzięki trzymaniu się opracowanych zasad bezpieczeństwa. Tallahassee lubi natomiast improwizować i chętnie rwie się do krwawej jatki. Dołącza do nich Wichita z młodszą siostrą i razem w koncertowy sposób rozprawiają się z umarlakami, znajdując nawet chwilę, aby odwiedzić Billa Murraya.

Film dostępny na platformie Netflix.

World War Z

Epidemia zombie przychodzi znienacka. Nagle nasz najlepszy przyjaciel okazuje się głodny naszego mózgu, a uprzejmy sąsiad z naprzeciwka staje się śmiertelnym wrogiem. Świat pogrąża się w chaosie, rządy upadają, a żywe trupy wprowadzają nowy porządek. Były pracownik ONZ próbuje poznać źródło niebezpiecznego wirusa, aby nie tylko uratować ludzkość, ale przede wszystkim swoją rodzinę. Marc Forster z opowieści o zombie zrobił przejmujący dramat, nie zapominając o atrakcjach charakterystycznych dla tego typu horrorów.

Film dostępny na platformie Netflix.

Truposze nie umierają

REKLAMA

No dobra, przyznaję, że Jim Jarmusch mógł się w tym wypadku bardziej postarać. Nie jest to na pewno najlepszy film reżysera, ale twórca bardzo umiejętnie bawi się tu konwencją, zawierając w produkcji wiele odniesień do popkultury. Miłośnicy żywych trupów poczują się tu bardzo swojsko i nieraz ironicznie uśmiechną pod nosem.

Film dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA