REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Assassin's Creed" - film dopiero w 2016

Wiadomo już na kiedy przewidziana jest premiera filmu na podstawie serii gier wideo "Assassin's Creed". Pierwotnie miał on zadebiutować na kinowych ekranach już w październiku 2015 roku, ale ze względu na konieczność wprowadzania zmian w scenariuszu został przesunięty.

06.01.2015
10:33
„Assassin’s Creed” – film dopiero w 2016
REKLAMA

Jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców, film "Assassin's Creed" będziemy mogli obejrzeć w grudniu 2016. Oznacza to ponad roczną obsuwę, ale umówmy się - chyba każdy woli poczekać dłużej i w zamian dostać dzieło dopracowane i dopieszczone w każdym detalu, niż kolejny gniot na podstawie gry wideo.

REKLAMA
assasin;s creed
REKLAMA

Na temat samej ekranizacji "Assassin's Creed" niewiele jeszcze wiadomo. Prawdopodobnie film będzie oparty na pierwszej części serii, ale może to być dość swobodna jej adaptacja. Głównym bohaterem będzie Desmond Miles, w którego wcieli się Michael Fassbender ("Prometeusz", "X-Men: Pierwsza klasa", "Głód"). Desmond jest barmanem, który pewnego dnia zostaje uprowadzony przez tajemniczą organizację Abstergo Industries i umieszczony w Animusie – maszynie, która służy do odczytywania pamięci genetycznej poprzednich pokoleń. Przodkowie Milesa byli zwaśnionymi z zakonem templariuszy asasynami. Bohater przenosi się do 1191 roku i w poszukiwaniu potężnych artefaktów odgrywa wspomnienia swojego praszczura, Altaïra.

Reżyserem filmu jest Justin Kurzel ("Blue Tongue", "Snowtown"), zaś za scenariusz odpowiadają Michael Lesslie, Scott Frank, Bill Collage i Adam Cooper. Prace nad ekranizacją "Assassin's Creed" trwają od wiosny 2011 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA