REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Nowy „Asteriks” trafi do czytelników w październiku 2021 roku. Panoramiks wyruszy na wyprawę z Asteriksem i Obeliksem

Wydawnictwo Egmont ogłosiło, że po dwóch latach przerwy do polskich sklepów trafi nowy album z serii „Asteriks”. Zeszyt został przygotowany przez duet Didier Conrad i Jean-Yves Ferri i opowie o podróży małego Gala wraz z nieodłącznym kompanem Obeliksem i druidem Panaromiksem. Co już wiemy o fabule i kiedy premiera komiksu?

13.01.2021
16:16
asteriks i obeliks
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Stworzony przez Rene Goscinny'ego i Alberta Uderzo Asteriks od wielu dekad cieszy się opinią najpopularniejszego europejskiego bohatera komiksów. Powodzenie tej postaci wśród czytelników bez względu ich metrykę nie maleje i to pomimo faktu, że obu oryginalnych autorów nie ma już między nami (popularny francuski rysownik zmarł niecały rok temu w wieku 92 lat). Od 2011 roku za dalszą przyszłość serii odpowiadają Didier Conrad i Jean-Yves Ferri. Obaj twórcy mają już na swoim koncie cztery kanoniczne albumy z dzielnymi Galami w rolach głównych, a wkrótce światło dzienne ujrzy ich kolejne wspólne dzieło.

39. tom serii „Asteriks” nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale opowie o Panoramiksie i jego dawno niewidzialnym przyjacielu.

Ferri i Conrad kontynuują w ten sposób tradycję zapoczątkowaną przez Goscinny'ego i Uderzo. Zakłada ona, że po każdym zeszycie rozgrywającym się w wiosce niezwyciężonych Galów Asteriks i Obeliks muszą udać się w daleką podróż. Tak będzie również tym razem, a cała wyprawa zostanie dodatkowo zorganizowana przez druida Panoramiksa. Wydawnictwo Egmont Polska zaprezentowało dzisiaj premierową stronę 39. albumu, która pokazuje jak starzec otrzymuje w trakcie snu wiadomość od dawno niewidzianego przyjaciela . Jego imię zostaje ocenzurowane, ale według poszlak rzucanych tu i ówdzie można założyć, że miał już okazję zadebiutować w serii.

asteriks i obeliks class="wp-image-483082"
Foto: Strona z 39. tomu serii Asteriks/Egmont Polska

Cel podróży dzielnych Galów nie jest więc póki co znany, ale cała historia zaczyna się więcej niż intrygująco. Niestety, fani Asteriksa i Obeliksa będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo zanim poznają rozwiązanie całej zagadki minie jeszcze kilka miesięcy.

Ostatnim tomem stworzonym przez Conrada i Ferriego była pozytywnie przyjęta na świecie „Córka Wercyngetoryksa” (recenzję tego numeru przeczytacie TUTAJ). Niedawno do sklepów trafił też związany z Kakofoniksem „Złoty Menhir”, ale ta historia nie była pełnoprawnym komiksem a dawną opowieścią wykreowaną przez Goscinny'ego i Uderzo.

REKLAMA

Nowy „Asteriks” trafi do sprzedaży 21 października.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA