REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Możesz kupić motocykl Batmana, sukienkę księżniczki Lei, szaty Harry'ego Pottera, a nawet młotek ze "Skazanych na Shawshank"

Ta wyjątkowa aukcja z pewnością zainteresuje fanów kinematografii, ale również kolekcjonerów rzadkich przedmiotów, którzy zapewne już wyciągają portfele. A będzie warto, bo w puli pojawią się takie perełki jak sukienka księżniczki Lei, a w tę ubrana była sama Carrie Fisher, motocykl Batmana - Batpod, którym poruszał się Christian Bale w "Mrocznym Rycerzu" czy płaszcz Kate Winslett z "Titanica".

24.05.2023
17:11
Możesz kupić motocykl Batmana, sukienkę księżniczki Lei, szaty Harry'ego Pottera, a nawet młotek ze "Skazanych na Shawshank"
REKLAMA

Lada chwila startuje doroczna aukcja Propstore na żywo, na której będzie można wylicytować ponad 1400 pamiątek filmowych i telewizyjnych z około 300 kultowych produkcji.

Ta jedna z największych aukcji rzadkich rekwizytów filmowych odbędzie się w dniach 28-30 czerwca w Petersen Automotive Museum w Los Angeles.

Czytaj także: Mało wam Batmanów? Christian Bale marzy o powrocie do roli Mrocznego Rycerza

REKLAMA

Na aukcji pojawi się sukienka księżniczki Lei, motocykl Batmana i szaty Harry'ego Pottera

Wśród najgorętszych okazów tegorocznej aukcji Propstore znajduje się sukienka księżniczki Lei. Jest ona przedmiotem najbardziej pożądanym, gdyż najprawdopodobniej jest to jedyny oryginalny kostium Lei, który nadal istnieje. Carrie Fisher miała ją na sobie podczas sceny, kiedy jako Leia wręczała Luke'owi Skywalkerowi i Hanowi Solo medale. W tej kreacji aktorka została także sfotografowana do wielu zdjęć reklamowych, które znalazły się na plakatach.

Będzie coś także dla fanów motoryzacji i Batmana. Na aukcji pojawi się bowiem Batpod, czyli słynny motocykl superbohatera, w którego wcielił się Christian Bale. Wystawiony pojazd jest jednym z sześciu, które zostały wyprodukowane na potrzeby produkcji "Mroczny Rycerz" i "Mroczny Rycerz powstaje", a jeździł na nim głównie kaskader Jean-Pierre Goy. Motocykl wykorzystywany był także na imprezach promocyjnych filmów.

 class="wp-image-2376115"
Przedmioty z aukcji Propstore. For. strona internetowa Propstore
REKLAMA

Oprócz tych najbardziej pożądanych na aukcji przedmiotów znajdą się także płaszcz Kate Winslet z "Titanica", jeden z kostiumów Harrisona Forda z "Blade Runnera", a także młotek, który Tom Robbins w roli Andy'ego Dufresne'a użył, by wydostać się z więzienia w filmie "Skazani na Shawshank".

Na aukcji wylicytować będzie można także maskę hokejową Jasona z filmu "Piątek trzynastego" oraz młot Mjolnir, który znalazł się w rękach Natalie Portman i Chrisa Hemswortha w filmie "Thor", jak również oryginalną szatę i okulary Harry'ego z filmu "Harry Potter i Komnata Tajemnic" z 2002 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA