REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szykuje się nowa wersja "Harry'ego Pottera". Serial ma różnić się od filmów, choć opowie o tym samym

Warner Bros. Discovery zamierza wydoić popularność "Harry'ego Pottera" do cna. Wytwórnia od dłuższego czasu szuka sposobu, aby jakoś na swojej własności intelektualnej jeszcze zarobić. Z "Fantastycznymi zwierzętami" się nie udało, więc teraz wraca do korzeni. Ma bowiem domykać już umowy dotyczące reboota filmów. Tym razem zobaczymy przygody młodego czarodzieja w formie serialu.

04.04.2023
8:32
harry potter reboot serial
REKLAMA

Osiem filmów zarobiło niemal osiem mld dolarów. "Harry Potter" stał się jedną z najpopularniejszych kinowych franczyz, dlatego jej twórcy nie spoczęli na laurach. Poszli za ciosem i zrealizowali spin-offy/prequele "Fantastyczne zwierzęta". Tutaj nie wyszło już tak dobrze jak się spodziewali, bo trzecia część - "Tajemnice Dumbledore'a" - nie skradła serc Potterheadów. Wytwórnia wydała na nią mnóstwo kasy, a jej wyniki w box-office'ie nie były zadowalające. Dlatego Warner Bros. Discovery już od dłuższego czasu szuka nowego sposobu wykorzystanie swojej własności intelektualnej.

Co chwilę pojawiają się informacje na temat nowych projektów ze świata J.K. Rowling. Filmy, seriale, programy telewizyjne - jakby Harry Potter miał nam zaraz z lodówki wyskakiwać. Teraz okazuje się, że Warner Bros. Discovery ma już domykać umowy związane z rebootem filmów z Danielem Radcliffem w tytułowej roli. Według planu tym razem dostaniemy przygody młodego czarodzieja w formie serialu.

REKLAMA

Harry Potter - będzie serialowy reboot?

Jak podaje Bloomberg, powołując się na anonimowych informatorów, plany są ambitne. Każdy sezon serialu ma bowiem skupiać się na innej książce z serii "Harry Potter". Płyną z tego oczywiste korzyści, bo twórcy będą mogli więcej czasu poświęcić na budowę świata przedstawionego, pokazać nam go z całą jego złożonością i bogactwem. Ma to być sposób na odróżnienie reboota od oryginalnej serii.

Harry Potter - reboot - serial

Według doniesień wspomnianego portalu, w produkcję zaangażowana będzie J.K. Rowling, którą od dłuższego czasu część opinii publicznej próbuje anulować za jej transfobiczne komentarze. Autorka nie stanie za sterami projektu, ani nie zostanie jego showrunnerką. Jakiś wpływ na kształt produkcji ma jednak mieć.

Czytaj także:

REKLAMA

Na ten moment nic na temat serialu nie wiadomo. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne doniesienia. Pewne jest, że to nie koniec "Harry'ego Pottera". W ten czy inny sposób do magicznego świata przyjdzie nam jeszcze powrócić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA