REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kamień Duszy jednak ma moc. Reżyser Avengers: Wojny bez granic potwierdza popularną teorię

Dyskusje na temat Avengers: Wojny bez granic jeszcze długo nie ucichną. Tym bardziej, że osoby zaangażowane w powstanie filmu zaczynają komentować teorie fanów. Teraz reżyser produkcji wypowiedział się na temat Gamory.

04.05.2018
22:30
Thanos Avengers: Infinity War Kamień Duszy
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Avengers: Wojna bez granic.

Najnowsza cześć MCU przyniosła więcej śmierci bohaterów niż wszystkie poprzednie odsłony razem wzięte. Nie licząc tych, którzy pod koniec produkcji zostali unicestwieni przez Thanosa, na ekranie zginęła czwórka postaci. Z życiem pożegnali się znani z Thora Heimdall i Loki, Vision oraz członkini Strażników Galaktyki – Gamora. Szalony Tytan przyczynił się do każdej śmierci, z których trzy dokonał osobiście. I o ile zabijanie nie robi na nim wrażenia, tak poświęcenie przybranej córki, by zdobyć Kamień Duszy, wstrząsnęło nawet nim.

Jednak zagorzali fani natychmiast zaczęli się zastanawiać, czy Gamora faktycznie zginęła.

Marvel zapowiedział już trzecią część Strażników Galaktyki, a według reżysera Jamesa Gunna zielonoskóra postać ma w niej odegrać dużą rolę. Ponadto Thanos spotyka młodszą wersję córki tuż po tym, jak pozbył się połowy istnień. Dlatego pośród różnych hipotez pojawił się temat Soulworld – wymiaru, który można odwiedzać dzięki Kamieniowi Duszy. To właśnie w Kamieniu uwięziona ma być Gamora, która wcale nie umarła.

Teraz te informacje potwierdza Joe Russo, reżyser nowych Avengers.

REKLAMA

Podczas spotkania z uczniami Iowa City High School filmowiec potwierdził teorię, że Gamora żyje wewnątrz Kamienia Duszy. Chodzi tu jednak zapewne o sam byt pozacielesny, bo przecież wyraźnie widzieliśmy martwe ciało bohaterki. Jednak ta wiadomość praktycznie nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, że adoptowana córka Thanosa powróci. Nie należy jednak oczekiwać, że w Kamieniu zaklęci są także inni pokonani przez Tytana bohaterowie. Spodziewam się zatem, że nowe i dotychczas drugoplanowe postacie MCU powrócą w jakiś inny sposób.

Tym samym Russo potwierdził istnienie furtki, o której niedawno pisaliśmy, dzięki której Gamora może wrócić do świata żywych. Niewykluczona pozostaje także hipoteza dotycząca Soulworld, chociaż nie ma pewności, że bohaterka znajduje się tam, a nie po prostu w samym Kamieniu. Na wyjaśnienie tych kwestii przyjdzie nam poczekać do 3 maja 2019 roku, kiedy to do kin trafią Avengers 4.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA