REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Analizujemy usunięte sceny z Avengers: Wojna bez granic, które można obejrzeć online

Tegoroczny hit Avengers: Wojna bez granic lada moment trafi na płyty Blu-ray, a już teraz dostępny jest w zachodnich serwisach VOD. Z filmem udostępniono rozmaite materiały dodatkowe, w tym usunięte sceny. Sprawdzamy, co mówią nam nowego na temat starcia bohaterów z Thanosem.

01.08.2018
17:14
avengers mity
REKLAMA
REKLAMA

Avengers: Wojna bez granic to było zwieńczenie ostatnich 10 lat pracy armii ludzi z Marvel Studios. Na ekranie pojawili się niemal wszyscy dotychczas wprowadzeni do uniwersum herosi, a Disney ponadprzeciętnie, w porównaniu do poprzednich filmów z serii, rozwinął postać głównego złoczyńcy.

Przy produkcji o takim rozmachu z pewnością wiele nakręconych scen poszło pod nóż na stole montażowym. Teraz wreszcie możemy zapoznać się z kilkoma z nich, które są częścią wydania Avengers: Infinity War w wersji cyfrowej. Te same klipy trafią do filmu wydanego na płytach Blu-ray.

Avengers: Wojna bez granic - cztery usunięte sceny

Poza kilkudziesięcioma minutami materiałów dodatkowych, z których możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak powstał bodaj najgłośniejszy film na podstawie komiksów wydany do tej pory, widzowie dostali coś ekstra. To ujęcia, które nie trafiły do wersji kinowej.

Niestety nie imponują, jeśli chodzi o długość. Możemy zapomnieć o ok. 30 minutach materiału z Thanosem w roli głównej, które podobno nakręcono. Do filmu Avengers: Wojna bez granic dołączono jedynie cztery krótkie usunięte sceny, które łącznie trwają ok. 10 minut.

Happy Knows Best (1:23)

Pierwsza z dołączonych scen jest rozszerzeniem ujęcia znanego z filmu, podczas którego widzowie witają Iron Mana w cywilu i jego narzeczoną Pepper Potts. Jej gwiazdą jest Happy Hogan, czyli wieloletni pomocnik Tony’ego Starka, w którego wcielił się reżyser pierwszego filmu o tym superbohaterze, Jon Favreau.

Happy podjeżdża do bohaterów w wózku golfowym i strofuje swojego pracodawcę. Narzeka, że para uprawia jogging w parku, gdy on tak bardzo się stara, żeby utrzymać ich z dala od paparazzi. Potem odjeżdża w kierunku jednego z fotografów. Tony na koniec rzuca komentarz, że powinni poszukać Hoganowi dziewczyny.

Hunt for the Mind Stone (1:24)

kamienie nieskonczonosci infinity stones thanos avengers 3 wojna bohaterow mcu marvel cinematic universe 3 kamien umyslu vision class="wp-image-156570"

Tej sceny jeszcze nie sposób znaleźć w serwisie YouTube, ale wiemy od dawna, że jest rozszerzeniem sekwencji pościgu w Szkocji. Vision i Wanda ukrywają się przed Dziećmi Thanosa. Ścigali ich Corvus Glaive i Proxima Midnight.

Usunięta scena pokazuje nieco zabawy w kotka i myszkę. Bohaterowie chowają się za kolumną, a członkowie Czarnego Zakonu próbują ich namierzyć. Film w wersji kinowej zaserwował nam widowiskowe wejście Kapitana Ameryki nieco szybciej.

The Guardians Get Their Groove Back (3:20)

Spośród wszystkich trzech scen ta jest chyba najciekawsza, a z filmu w wersji kinowej została wycięta w całości. Rozgrywa się na pokładzie statku Milano, który jest mobilną bazą wypadową Strażników Galaktyki. Bohaterowie są w tej scenie obok Knowhere, gdzie próbują sobie poradzić z porwaniem Gamory przez Thanosa.

Peter Quill siedzi i słucha w kółko kawałka New York Groove zespołu KISS i doprowadza Draksa do szału. Przyjaciele zaczynają się kłócić o to, czy wokalista jest degeneratem, czy też nie. Dopiero wtedy dostrzegają, że dostali wiadomość z prośbą o wsparcie do Nebuli, która przyszła kilka godzin wcześniej.

A Father’s Choice (4:00)

REKLAMA

Ostatnia i najdłuższa scena pokazuje nam kolejną interakcję Gamory i Thanosa. Efekty specjalne nie zostały w niej dokończone, ale sporo mówi nam o tych obu postaciach. Widać w niej, jak szalony Tytan wykorzystuje Kamień Rzeczywistości, by pokazać córce wydarzenia z przeszłości.

Po raz pierwszy możemy zobaczyć na ekranie, jak wyglądało życie Gamory jako wychowanki Thanosa. Była młodsza i w pełni oddana ojcu, co doprowadza do kłótni o lojalność w kontekście ukrycia przez nią lokalizacji Kamienia Duszy, która była częścią kinowego wydania Avengers: Infinity War.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA